Хто з'їв рівненських голубів і горобців: коментар експерта

Соцмережі кричать про геноцид птахів

Рівняни помітили, що в місті останнім часом стало менше голубів і горобців.

Декого це стривожило.

Були й вкрай конспірологічні теорії:

Куди зникли горобці у Рівному? Поїхали на паштет в Дубай (ФОТО)

Ми вирішили дізнатись, чи справді у Рівному поменшало птахів.

Орнітолог Василь Ільчук, до якого Радіо Трек звернулося за коментарем, відповів, що ані горобців, ані голубів не стало менше – люди просто їх менше бачать.

- Більшість птахів на зиму гуртуються в зграї і тримаються в місцях, де їм доступний корм. Тому зараз одні види тяжіють до людей, де їх підгодовують (синиці, напр.) або є харчове сміття (граки, галки), а інші зграями тримаються на полях чи в інших місцях. 

Саме до цих птахів відносяться голуби та горобці:

- Вони не зникли. Якщо потрапити в місце їхньої концентрації, то можна бачити всіх зразу і багато. Також і взимку, і влітку, горобців достатньо в приватних секторах. Вони зникли не з міста, а з місць, де їм нема що робити - їсти і гніздитися. 

Деякі птахи не можуть гніздитися біля людей через те, що сучасні будинки для них більше не комфортні. Орнітолог розповів, що, до прикладу, міські ластівки не можуть будувати свої «традиційні» гнізда через те, що стало більше засклених балконів.

Це помітили і рівняни.

В соцмережах б'ють на сполох через те, що у Рівному буцімто вирішили винищити голубів. 

Зокрема, в телеграм-каналі РІВНЕ 1238 днями з'явився такий допис:

- Всі вікна на горищах де жили голуби позакривали (і це на зиму), тим самим прирекли пташок на смерть. До речі, там жили не тільки голуби, а і дуже гарний птах боривітер. 

З приводу цього Василь Ільчук каже:

- Щодо закритих дірок на горищах... Я так вважаю, що якщо необхідно, люди мають право робити все для себе  - утеплювати будинки, міняти (прикрашати) фасади і навіть якщо є незручності, то й позбуватися такого сусідства птахів, як голуби. Але це треба робити гуманно, не коли в них пташенята чи кладки, а після того, як відгніздяться.

 

Тоді вони перемістяться в інше місце, дорослі не пропадуть.

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook