Чи збережуть для нащадків рівненського Богатиря у парку Шевченка? (ФОТО)

Відповідь будівельників

Скульптуру Богатиря, відомого рівнянам як «стоматолог», можуть перевезти в інше місце. Нагадаємо,

через розкопки підземелля у парку Шевченка урбаністи та краєзнавці занепокоїлись долею скульптури та самого фонтану.

Згідно з проектом, що його реалізує міське управління культури й туризму за кошти Євросоюзу, фонтан та сам Богатир має залишитись на своєму місці.

Втім імовірність, що його перенесуть – існує.

Щоправда, частинами, бо він навряд чи витримає «переїзд», каже директор «Реноме-Євробуд» Андрій Моніч.

Саме ця фірма, на замовлення управління культури й туризму, зараз працює на розкопках у парку Шевченка.

- Фундамент цього Богатиря находить на фундамент проекту підземель. Це доконаний факт. Його необхідно змістити в сторону. Сьогодні ми з замовником думаємо, що робити. Враховуючи той факт, що Богатир побудований ще за Сталіна, то бетонні конструкції у неналежному стані. Є висока імовірність що він не переживе «переїзд». Частинами його перенести можна, сьогодні техніка це дозволяє, але для такого процесу потрібно мати спільне рішення із замовником.

 

Можу запевнити, що для історії ми Богатиря зберегли, щоправда, в цифрі. У п'ятницю львівські фахівці зробили копію скульптури у форматі 3D. Тобто за потреби його можна буде відновити до найменших деталей. Це ми зробили для міста, за власний кошт. Це спільне рішення замовника, управління культури й туризму, та виконавця — нашої фірми.

 

Щодо підземелля, то тут сьогодні все консервується, працюють фахівці. Це пам'ятка архітектури місцевого значення. По периметру пам'ятки, від її зовнішніх мурів, влаштовуються монолітні залізобетонні стіни. Вони слугуватимуть захистом для стін та опорними елементами для накриття, будівництва оцих напівсфер, які намальовані у проекті. Фонтан у цій композиції є, — каже Андрій Моніч.

Тим часом директор парку Шевченка Андрій Черепанов, каже, знайшов нове місце Богатирю — постамент в іншій частині парку, де за радянських часів була садово-паркова композиція «Дорога в небо».

- Сам «стоматолог», як його називають рівняни, символ парку, перенести саме туди, де бо там висока точка. Є підпірна стінка, основа майже готова. Моє бачення таке, — повідомив Андрій Черепанов.

Зауважимо, «Дорога в небо» зникла з парку на початку 90-х, але там залишився постамент, оточений квітами.

Свого часу в місті говорили про те, що там можна встановити пам’ятник «Небесній сотні».

Втім, з невідомих причин, від цієї ідеї відмовились.

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook