Звільнити від мобілізації збираються ще одну категорію чоловіків

Вони - теж освітяни

Депутати зареєстрували у ВР законопроєкт, яким пропонують звільнити від мобілізації педагогічних працівників закладів дошкільної і позашкільної освіти.

Документ вже опублікований на сайті парламенту.

Згідно з проєктом Закону щодо внесення змін до ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», таке право пропонують надавати педагогічним працівникам, які працюють в закладах дошкільної і позашкільної освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.

Зауважується, що зараз звільняються від мобілізації лише педагогічні працівники, які працюють в закладах вищої, фахової передвищої, професійної та загальної середньої освіти.

Тому автори документа вважають, що ненадання права на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації педагогічним працівникам закладів дошкільної і позашкільної освіти - це дискримінація.

- Відповідно до статистичних досліджень, серед педагогічних працівників закладів освіти переважають жінки (близько 90%), чоловіки на цих посадах перебувають у меншості.

 

Тому питання збереження чоловіків на посадах педагогічних працівників у закладах дошкільної та позашкільної освіти сьогодні є актуальним, адже за існуючого нерівного балансу двох статей серед працівників освіти і так важко забезпечити гармонійний розвиток дітей, - йдеться у тексті пояснювальної записки до законопроєкту.

Нагадаємо, раніше Президент Володимир Зеленський скасував осінній призов на строкову військову службу і відклав осінню демобілізацію. Це рішення пов'язане з тим, що в Україні триває загальна мобілізація.

Джерело: delo.ua

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень