Звільнення та дефіцит вакансій у 2023: українцям доведеться змінювати професії

Прогнозують, що безробіття в Україні до кінця року сягне понад 2,5 мільйона людей

Ринок праці в Україні переживає кризу. Кількість претендентів у багато разів збільшилася, а вакансій – обмежена.

У 2023 році очікуються нова хвиля звільнень, дефіцит робочих місць та зростання конкуренції. Безробітним доведеться підвищувати свою кваліфікацію чи змінювати професії, щоб працевлаштуватися.

Українські роботодавці нарікають на дефіцит кадрів потрібних спеціальностей. Компанії все частіше надають перевагу новачкам без досвіду роботи, яких готують з нуля.

Вони обійдуться роботодавцям дешевше, ніж професіонали. Масові звільнення будуть пов'язані з проблемами через перебої з електроенергією та неможливістю відновити роботу частини підприємств.

Число претендентів зросло у 1,5 рази у порівнянні з довоєнним періодом. Наприкінці року кількість безробітних українців сягне 2,6 мільйона людей.

Пошук відповідних кандидатів, попри величезний попит, ускладнений. Спостерігається дисбаланс у сферах: наприклад, робітників не вистачає, а кількість юристів в рази перевищує пропозицію.

Голова управління персоналом фармкомпанії «Дарниця» Олена Соколова наголосила, що професіоналів, які відповідають вимогам, зазначеним у вакансіях, не вистачає.

- Адже кількість відгуків не означає якість фахівців. Зараз, на жаль, не бачу перспективи покращення якості нашого ринку. Це призведе до високої конкурентної боротьби за таланти, - пояснила вона.

За словами Соколової, компанії зацікавлені у наданні співробітникам можливостей для перепідготовки та перекваліфікації. Необхідність освоєння нових навичок продиктована реаліями воєнного часу.

Джерело: biz.today.ua

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Анна Карпець

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень