Зниклий чи полонений: розповіли, що робити рідним військових, які не виходять на зв'язок
В Рівному працює координаційний центр
На брифінгу в обласній адміністрації розповіли, що робити рідним військових, що зникли безвісти чи не виходять на зв’язок.
В Україні розшуком займається нацполіція і офіс уповноваженого по безвісти зниклим.
- Рідні – найкращі пошуковці і більше інформації ніж у них, нема ні в кого, - розповідає Уповноважений зі зниклих безвісти Олег Котенко.
Алгоритм дій, якщо ваші рідні зникли безвісти чи не виходять на зв’язок:
Першочергово слід написати заяву в Нацполіцію і здати ДНК.
Для чого ДНК?
Це не говорить про те, що людина може загинути і її не знайдуть живою, але це частина процедури і її треба зробити.
Потім треба звернутись до національного інформаційного бюро. Телефон гарячої лінії: 1648
- Якщо ви повідомите, що людина зникла, то можливо вона знаходиться в полоні і російська сторона через міжнародний червоний хрест це може підтвердити. Тоді буде хоч якась інформація про людину – що вона дійсно жива і дійсно в полоні, - розповідає Олег Котенко.
Третій крок – коли є розуміння, що людина довго не виходить на зв’язок, і вона зникла безвісти, то треба звернутись до Офісу уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти.
Телефон кол-центру: 0800339247
Також можна звернутися у Рівненський координаційний центр, що працює з родичами осіб, які безвісти зникли.
Там розкажуть, до кого звертатись, куди писати тощо та допомагають з підготовкою запитів.
Як розповіла регіональна координаторка з питань зниклих безвісти у Рівненській області Олена Хотенко, вони вже отримали і допомогли опрацювати понад 40 заявок від жителів Рівненщини:
- Коли до нас звертаються заявники, а їх вже досить багато, з чого ми починаємо – принаймні розказуємо людям, який порядок дій, до кого звертатись, куди писати, що робити, куди дзвонити і навіть безпосередньо допомагаємо – готуємо ці запити.
Коли приходять відповіді, ми також далі допомагаємо людині розібратись, що робити, безпосередньо подаємо заявки і спілкуємось і з військовою адміністрацією, і з офісом уповноважених – у них є шість пошукових груп у шести областях і всіх, хто до нас звертається, безпосередньо інформація потрапляє туди, - зазначає Олена Хотенко.
Телефон рівненського координаційного центру: 0681165009
Радіо Трек: НОВИНИ