Знають її і йдуть зі своєю бідою: на Рівненщині жінка руками лікує хворих

Каже, що просто відчуває хворе місце

Жінка-костоправ з Рівненщини ставить на ноги недужих. 77-річну Тетяну Товкач із села Тріскині Сарненської громади знають не лише місцеві, а й мешканці навколишніх населених пунктів. Адже вона багатьом допомогла у біді.

Жінка не має медичної освіти, але вміє вправляти вивихи, спинні грижі та знімає «защемлення нервів», повідомляє visnyk.lutsk.ua.

Цілителька пояснює: усі дива її руками творить Господь.

Тетяна Товкач ходить у храм, щиро молиться і співає у церковному хорі.

Як навчилася допомагати людям

Розпочалося все понад 25 років тому, коли поліські жінки, щоб заробити якусь копійку, їздили, як тут кажуть, «на вербовку» – сапати буряки у Білгородську область Росії. Вирушила з ними і Тетяна Товкач. Тоді доводилося важко працювати і вручну обробляти шість-вісім гектарів поля. Одна з жінок не змогла працювати, бо їй защемило спину від тривалого сапання.

– Кажу їй: «Лягай-но, спробую тобі допомогти». Поклала її на підлогу, попробувала руками, якось одразу відчула хворе місце. Жінці стало легше, вона встала і знову працювала на буряках, ніби нічого й не сталося.

 

Я спочатку навіть нікому не признавалася, що вмію таке робити. Не було у нашому роду костоправів: ні батьки, ні діди не займалися лікуванням і народною медициною.

 

Я все відчуваю пальцями, а звідки взялися такі знання, не можу пояснити, – дивується жінка.

 

– Мені Богом було сказано: «Будуть до тебе люди йти, як вода пливти». Адже хворих не я зцілюю, а Господь моїми руками.

Допомагає тим, хто потребує

Приходять до цілительки люди з різними травмами, наприклад, якщо якась тріщина чи вивих. Звертаються чоловіки і жінки з нестерпним болем у спині. Жінка проводить руками й одразу відчуває, що десь нерв затиснутий.

– І сьогодні був один хлопець. Ледве зайшов у хату, такий перекособочений і перекривлений. Каже, що хотів підняти бетонного стовпчика, й одразу впав.

 

То я йому вправила спину і він нормально пішов. Так хлопчина дякував, не надякувався.

Слава по світу стала

Пацієнти їдуть до жінки-костоправа і з ближніх сіл, і з сусідніх містечок, і з Рівного. Вона нікому не відмовляє, а всім намагається допомогти, бо, як каже жінка, для біди багато не треба: невдало зігнувся, чи не так повернувся, і стаєш безпорадним.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень