Зимовий час в Україні. Чи треба переводити годинники?

І коли

В Україні перехід на зимовий та літній час запровадили 1981 року. Тож вже 40 років ми переводимо годинники. Ця процедура проводиться для того, щоб заощадити електроенергію, приблизно на 1-3%. Тому восени стрілки годинника переводять на зимовий час - на годину назад, а весною - на літній, на годину вперед. 

В Україні вже неодноразово намагалися скасувати переведення годинників на літній і зимовий час. Остання спроба була весною цього року. Проте Рада не змогла ухвалити проєкт закону в другому читанні і відправила документ на доопрацювання, повідомляє ТСН.

Коли переводять годинники на зимовий час

Тож 2021 року українці знову переведуть стрілки годинника на годину назад, зазвичай це відбувається в останню неділю жовтня.

Цього року цей день припадає на 4 ранку 31 жовтня.

Це дозволить у вихідний, неділю, спати на годину довше і подовжить добу на одну годину.

А як у світі? Чи всі країни переводять годинник

  1. У сучасному світі - 239 країн. З них літній час використовують 78, тобто - 32,6% від загальної кількості.
  2. Латинська Америка спробувала запровадити перехід на зимовий і літній час, але в підсумку, визнала абсолютно марним, оскільки більша частина цієї зони розташована в екваторіальному поясі й не має великих сезонних відмінностей в тривалості дня.
  3. В Північній Кореї переведення годинника сталося під час святкувань 70-річчя незалежності країни. Стрілки були переведені на 30 хвилин назад - країна таким чином повернулася в часовий пояс, в якому вона була до японської окупації. Державне агентство новин КНДР заявило, що це було зроблено для того, щоб «викорінити спадщину японського колоніального періоду».
  4. У вересні 1999 року Ізраїль перейшов на зимовий час. А в Палестині він не змінився. Група терористів підготувала бомби з годинниковими механізмами й передала спільникам - ізраїльським арабам. Однак, встановлені на палестинський час, всі бомби детонували за годину до запланованого ізраїльського часу вибуху, убивши трьох терористів, а не пасажирів автобусів, для яких вони були призначені.

За і проти переведення годинника

Хоча й переведення годинників застосовується через ніби-то заощадження електроенергії, на сьогодні економічна вигода від цього календарного рудимента доволі ефемерна. В Україні за часи незалежності не досліджували чи є взагалі економічний зиск від такого стану речей. Але навіть в Європі, де також переводять годинники, ці цифри - мізерні.

Зміна часу не лише економічно неефективна, а й впливає на фізичний стан людини. По-перше, найбільша складність - це перелаштування організму до нового графіку життя. Вчені з Американської академії сну стверджуютьщо переведення годинників істотно погіршує здоров‘я людей: викликає інфаркти, депресії й збільшує кількість медичних помилок.

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному втрачено сумку з дитячими речами

Втрачено чорну сумку - шопер з малюнком палаючий кремль в районі Автовокзалу, садок 56. В сумці були дитячий рюкзак та дитяча сумочка з іграшковим птахом папугою. 

Собаку по кличці Сем шукають у Рівному

Пес втік після обстрілів. Він має довгу світлу шерсть, довгі лапи та гострі вуха. Може бути в районі Віденської, Щасливого, Мототреку або Радіозаводу. Номери власників: 068-28-97-319 або 068-041-14-08

У Рівному знайшли посвідчення учасника бойових дій

У Рівному на зупинці 12 школа, знайшли посвідчення учасника бойових дій. Документ виданий, на ім'я Рогожніков Віктор Петрович. За деталями звертайтесь за номером: 099 92 60 612

Більше оголошень