Збирати дрова у лісі не можна, за це штрафують. Але є винятки

У Кодексі України про адмінправопорушення є аж 4 статті, які передбачають покарання за завдання шкоди природі. Ще одне покарання передбачене Кримінальним кодексом

Питання опалення власних домівок для українців завжди було актуальним, а заготівля дров – першочерговим завданням. Дрова для опалення оселі можна купити або ж заготовити самостійно. І якщо з першим варіантом питань немає, то з другим таки можуть виникнути проблеми.

Чому заборонено самостійно зрубувати і збирати дрова у лісі?

Здавалося б, що може бути легше, ніж піти до лісу й назбирати собі дров? Однак самостійно напиляти сушняку чи вітровалу не можна.

У лісному кодексі зазначається, що збір мертвих стовбурів дерев або їхніх частин потребує спеціального документа – лісорубного квитка.

 

Він видається постійними лісокористувачами, або лісогосподарським підприємствам. Саме вони мають ліквідувати захаращеність в лісі, адже це робота з підвищеною небезпекою.

Крім того, лісогосподарські підприємства не мають права дозволяти населенню самостійно, без спецдозволу робити заготівлю дров.

Єдине, що дозволено збирати у лісі, не маючи лісорубного квитка, - лісову підстилку. Це листя, хвоя, дрібні гілочки й кора.

Яка відповідальність за порушення?

Українське законодавство чітко пояснює, що саме заборонено робити у лісі, а що ні. Так, у Кодексі України про адмінправопорушення є 4 статті, які передбачають покарання за завдання шкоди природі:

  • Ст. 64 КУпАП «Порушення встановленого порядку використання лісосічного фонду, заготівлі і вивезення деревини, заготівлі живиці» – передбачає штраф у розмірі від 102 до 238 грн, а для посадових осіб – від 170 до 272 грн.

Однак, якщо ви прийшли в ліс і назбирали гілля, яке вже впало, ніякої відповідальності за цією статтею не буде. Те саме стосується і повалених дерев – їх можна розпиляти і використати для опалення приватного будинку.

  • Ст. 65 КУпАП «Незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка». Цей закон стосується дерев, які ще ростуть. Відповідно, якщо ви зрубали дерево, яке росло, й забрали його собі на дрова, вам загрожує штраф у розмірі від 510 до 1 020 грн, а для посадових осіб – від 2 550 до 5 100 грн.

Якщо впродовж року ви знову порушите цей закон, то сплатите штраф 1 020 – 1 530 грн, а посадові особи – від 10 200 грн до 15 300 грн.

  • Ст. 65-1 КУпАП «Знищення або пошкодження полезахисних лісових смуг та захисних лісових насаджень». Порушення цієї статті тягне за собою накладення штрафу від 510 до 680 грн, а для посадових осіб – від 1 020 до 1 530 грн. 
  • Ст. 66 КУпАП «Знищення або пошкодження підросту в лісах» – тягне за собою накладення штрафу на громадян від 51 до 102 грн, для посадових осіб – від 119 до 170 грн.

Крім того, ще є ст. 246 Кримінального кодексу «Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу», порушення якої карається штрафом від 17 000 грн до 25 500 грн, або обмеженням волі на строк до 3-х років.

Джерело: fakty

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному втрачено сумку з дитячими речами

Втрачено чорну сумку - шопер з малюнком палаючий кремль в районі Автовокзалу, садок 56. В сумці були дитячий рюкзак та дитяча сумочка з іграшковим птахом папугою. 

Собаку по кличці Сем шукають у Рівному

Пес втік після обстрілів. Він має довгу світлу шерсть, довгі лапи та гострі вуха. Може бути в районі Віденської, Щасливого, Мототреку або Радіозаводу. Номери власників: 068-28-97-319 або 068-041-14-08

У Рівному знайшли посвідчення учасника бойових дій

У Рівному на зупинці 12 школа, знайшли посвідчення учасника бойових дій. Документ виданий, на ім'я Рогожніков Віктор Петрович. За деталями звертайтесь за номером: 099 92 60 612

Більше оголошень