Запаси на зиму робити ще рано. Які продукти в Україні подешевшають

Це відбуватиметься поступово, з надходженням нового врожаю

Наразі на ринку України надлишок зерна, що дозволяє стримувати ціни на м'ясо. Дехто має ще оптимістичніші прогнози – м'ясо подешевшає, розповідає аналітик Українського клубу аграрного бізнесу Світлана Литвин.

Овочі

На вартість овочів впливає сезон. З появою нового врожаю, ціни на овочі стабільно зменшуються.

Протягом липня варто очікувати зниження цін на всі види овочів, особливо в міру надходження овочів відкритого ґрунту. І навіть інфляційні процеси, що відбуваються в країні через війну, не зможуть стримати це зниження, – каже Литвин.

 

Молоко

Вартість «молочки» була стабільної у червні, і такими ж ціни будуть ще впродовж кількох тижнів. І хоча у світі є тенденція подорожчання молочних продуктів через підвищення цін на корми та енергоресурси, в Україні ситуація все ж відрізняється.

Низькі ціни на зернові культури через надлишкову їх пропозицію стримують ріст собівартості виробництва молока.

 

М’ясо

Україна не може експортувати м'ясо через порти, відтак внутрішній ринок доволі насичений продукцією.

Якщо говорити про яловичину, то м’ясопереробні комплекси її майже не купують, тому що наразі на ринку є її перенасичення. Яловичина є більш експортоорієнтованим продуктом, який майже не торгується за кордоном через блокування портів.

 

Тому, можна сказати, що ціна на яловичину найближчим часом не зміниться, а й можливо знизиться на 2-3%”, – каже експерт.

Щодо свинини, ситуація інша. З ринку зникли виробники півдня та сходу України. Це дещо вплинуло на ціну товару.

Найближчим часом ціни не будуть стрімко зростати, через те що в червні було імпортовано 9 тис. т свинини, що майже в 4 рази більше, ніж в червні 2021 року. Це збільшить внутрішню пропозицію та не дасть зростати цінам, – сказала вона.

Немає підґрунтя й для зростання цін на курятину. Зрештою низькі ціни на зернові поки що стримують подальше зростання цін і на м’ясну групу.

Джерело: Аграрні новини

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень