Замість бензину – «горючка»: В Україні побільшало «розбадяженого» пального

Ціни ростуть, а якість – ні

Через дефіцит пального в Україні значно збільшилася кількість контрафакту. Замість бензину українцям продають «горючу суміш», яка здатна вивести автомобіль з ладу.

Через 2-3 місяці на автомобілях ми не зможемо їздити, якщо будемо використовувати те пальне, яке сьогодні фактично розводять з невідомою речовиною, – заявив  начальник Головного управління Держспоживслужби в Києві Олег Рубан.

Директор Інституту споживчих експертиз Юрій Чорнобривець розповів, що головною причиною зростання частки неякісного бензину в Україні є дозвіл на роботу для нелегальних міні нафтопереробних заводів. Саме вони «в кустарних умовах виробляють спиртове і компонентне паливо».

Вони заміщають істотну частку нормального палива, за яким виник дефіцит. Іноді продається паливо такої якості, що його навіть бензином назвати не можна, це просто така горюча субстанція. У підсумку зараз отримуємо багато звернень зі скаргами – заправили повний бак і потрапили на досить серйозні гроші, – розповів Юрій Чорнобривець.

За його словами, частка контрафактного пального на ринку становить мінімум майже 40%. Найчастіше підробкою виявляється бензин, ніж дизельне паливо, приблизно в співвідношенні 70 на 30%.

Експерт стверджує, що найгірша ситуація в регіонах і віддалених від обласних центрів населених пунктах, куди якісний бензин з Європи просто не доїжджає.

Убезпечити авто від заправки неякісним пальним можна, користуючись послугами великих мереж АЗС. При цьому варто уникати безіменних автозаправок і невеликих мереж в регіонах. Адже саме вони є основним каналом збуту контрафакту.

До речі, нелегальний продаж палива є навіть у столиці.

Я знаю кілька пунктів у Києві, де продають таке паливо – нехай і по 70 гривень за літр, але воно там є постійно, – каже Юрій Чорнобривець.

Джерело: УНІАН

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Аліна Тис

Аліна Тис

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень