Забороняли та садили за них у в'язницю: Чому в СРСР джинси були «ворогом народу»
В той час вони були дефіцитом
Зараз важко уявити людину, у якої в гардеробі немає джинсів, але в СРСР за звичайні штани могли вигнати з роботи й навіть посадити до в'язниці.
Громадяни Радянського Союзу познайомилися з дітищем Лівая Штрауса в 1957 році. Тоді й почалася своєрідна «джинсова лихоманка».
Звичайній людині було дуже важко дістати джинси. Тому за ними полювали, ними спекулювали, добували всіма правдами й неправдами.
Одягнув джинси - звільнений
В СРСР намагалися боротися та навіть забороняти джинси. За їх носіння могли навіть вигнати з Інституту або звільнити з роботи.
Перші джинси в Радянський Союз завезли з США і Європи й тоді з'явилися спекулянти. Ціни на них були захмарними - вартість однієї пари була як мінімум 200 рублів, що дорівнювало середній зарплаті радянського громадянина.
Джинси - «ворог народу»
Попри величезну вартість, джинси стали однією з найбажаніших покупок, особливо для молоді.
В результаті почалася справжня війна проти штанів. За спекулянтами полювали як на громадському, так і на державному рівні.
Приєдналася й пропаганда: джинси висміювали в карикатурах, а спійманих на гарячому спекулянтів могло чекати покарання аж до 15 років в'язниці.
Попит породив підробки
У 70-х роках СРСР наповнили підроблені джинси, які поступалися за якістю оригіналу. Тоді почали з'являтися і радянські джинси, але вони не змогли скласти конкуренцію Lee, Levi's або Wrangler.
Кінець «джинсової лихоманки» настав тільки в 90-х роках, коли вони перестали бути дефіцитом.
Джерело: Главред
Радіо Трек: НОВИНИ