Вилучатимуть авто? Відомо, як каратимуть ухилянтів за новими правилами мобілізації

Пояснення юристки

Відповідно до закону про мобілізацію ухилянтів можуть обмежити в праві керування автомобілем, проте конфіскувати транспорт не мають права.

Про це для ТСН розповіла юристка ГО «Правозахисна група »Січ" Олена Ресенчук.

Новий законопроєкт «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» доповнили ст. 27, що визначає: на час мобілізації в країні запроваджено новий захід впливу відносно громадян, а саме тимчасове обмеження у праві керування транспортним засобом (у судовому порядку).

В документі йдеться, про те, що у разі порушення громадянином правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію керівник ТЦК та СП звертається до органів поліції щодо здійснення останніми адмінзатримання правопорушника та доставлення його до ТЦК, - наголошує експертка. 

За умов, коли поліція наголошує на неможливості затримання і доставлення військовозобов’язаного до ТЦК, керівник ТЦК протягом наступних 5 днів надсилає громадянину вимогу про виконання обов'язку – може надіслати рекомендованим листом.

Після чого у чоловіка буде 10 днів, щоб добровільно прийти та виконати відповідні вимоги. У разі невиконання ТЦК має звернутися до суду.

... у разі їх невиконання ТЦК звертається до суду з позовом про тимчасове обмеження такого громадянина у праві керування транспортним засобом під час мобілізації – на строк до виконання або відкликання такої вимоги, - вказує юристка.

Крім того, експертка наголошує, що Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» вніс певні корективи до Кодексу адміністративного судочинства – його доповнили ст. 283-2, яка відповідає за особливості провадження у подібних справах. Ця стаття визначає, що позов до суду подається протягом 30 днів з дня виникнення підстав.

- Своєю чергою, момент виникнення такої підстави є наступний день після спливу 10-и денного терміну, коли така особа була повідомлена про відповідну вимогу, – нагадує Ресенчук.

Далі суд розглядає позов у письмовому провадженні протягом 30 днів з дня відкриття провадження у справі, а за ініціативою суду чи клопотанням сторони — з проведенням судового засідання.

Проте юристка вважає, що подібні ситуації не будуть масовими, адже право звернутися до суду у ТЦК виникає після отримання від поштового оператора будь-якої відмітки на поштовому відправленні – про отримання чи відмову від отримання.

... той факт, що існує досить обмежений строк, встановлений для ТЦК та СП щодо звернення до суду, та враховуючи велику навантаженість на ці органи, не виключається ймовірність того, що нововведений захід впливу відносно громадян – тимчасове обмеження у праві керування транспортним засобом у судовому порядку – не набуде масового характеру, – прокоментувала правознавиця.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Анна Карпець

Анна Карпець

Відкрити плей-лист

Загублено рюкзак із документами

Загублено рюкзак золотистого кольору на зупинці біля Сільпо біля автовокзалу. В ньому  документи, на прізвище Годунко, гроші та дитячі речі. Якщо хтось знайшов, повідомте за номером 0978401501.

Знайдено паспорт у Рівному

Вчора на проспекті Миру на переході біля "Фокстроту" було знайдено пластиковий паспорт України, на ім'я Мікаберідзе Максим Максимович 05.04. 2006 р.н, харківська прописка. Звертатись за телефоном 0979764361 - Богдан

У Рівному знайшли студентський квиток

У Рівному, 1 жовтня, на тротуарі, між Басів Кутом і Щасливим, знайшли студентський квиток. Він належить Січкару Григорію , студенту НУВГП.   Власника просимо звернутись за номером:  +380667642577 — Людмила

Більше оголошень