Заб'ються всі труби: що не можна викидати в унітаз і зливати в раковину
Про це розповіли у водоканалі
Ви колись замислювались про те, що саме можна і не можна кидати у туалет? Деякі відходи можуть не лише «забити» каналізацію, а й зіпсувати насоси та фільтраційне обладнання. При цьому мова не лише про унітаз, а й про раковину на кухні.
У Сумському міськводоканалі розповіли, що не можна кидати в унітаз.
Що не можна кидати в унітаз
В унітаз можна викидати винятково туалетний папір чи сухі серветки. Речі, виготовлені із синтетичних матеріалів, не зможуть розтанути та розчинитися у каналізаційній трубі, тому їх в жодному випадку не можна кидати в унітаз.
Якщо ви будете кидати у смітник ватні диски, вологі серветки, вологий туалетний папір чи засоби жіночої гігієни, то це може стати причиною справжнього «забиття» внутрішньобудинкової труби. При цьому погіршить ситуацію і залишки жиру та їжі, які потрапляють у каналізацію після миття посуду.
- До каналізації постійно потрапляють залишки жиру з посуду, які осідають на стінках труб та зменшують їхній діаметр, залишки їжі, чайної або кавової заварки, волосся тощо. І в будь-який момент серветка чи ватний диск можуть стати «останньою краплею» у трубі.
Тож залишки їжі та жир краще скласти в окремий пакет і викидати на смітник.
Такі засмічення можуть призвести і до засімчення у міській каналізаційній мережі. Лише цього року працівники місцевого водоканалу витягли з каналізації набір столових приборів, годинники, 14 мішків ганчір'я, серветок, простирадл тощо.
- До речі, застиглу масу жиру та сміття в каналізації називають жирберг (англ. Fatberg). Найбільший на сьогодні жирберг був знайдений у Лондоні в 2014 році - розміром з літак «Боінг 747».
Це біла стійка маса з жирів, вологих серветок, харчових продуктів, тенісних м'ячів та дерев'яних дощок. А в графстві Девоншир у 2018 році каналізаційники виявили жирберг, що мав 64 м у довжину, і їм знадобилося 8 тижнів, щоб видалити його.
До того ж слід розуміти, що всі ці забруднення можуть стати причиною поломки дороговартісних насосів та фільтраційного обладнання.
Джерело: glavred
Радіо Трек: НОВИНИ