Із листопада на рівнян очікують нові тарифи на воду

У «Рівнеоблводоканалі» розповіли, на скільки більше доведеться платити і чому

Тарифи на послуги з водопостачання і водовідведення зросли у зв’язку зі здорожчанням вартості електроенергії для промислових підприємств після запуску з 1 липня нового ринку електроенергії. Ще наприкінці липня експредставник Президента у Кабміні Андрій Герус анонсував, що вартість надання послуг для українців зросте в середньому на 15%.

Втім, кілька днів тому на сайті національного регулятора (НКРЕКП) оприлюднили постанову щодо збільшення вартості послуг з водопостачання та водовідведення для рівнян.

Попри анонсовані 15%, вартість послуг зросте лише на 8,2%, що становить 1 грн 68 коп, повідомляє «Рівнеоблводоканал».

 

Платіжки з новими розрахунками варто очікувати вже у листопаді.

Між тим, «не піднімати тарифи на повну» вдалося завдяки активному впровадженню енергозберігаючих технологій та відсутності боргів у рівненського підприємства на початку року. Попри це, через низку змін, з липня водопостачальне підприємство щомісяця почало додатково витрачати майже 800 тис. грн, які не передбачені чинним тарифом, каже директор «Рівнеоблводоканалу» Андрій Карауш:

Окрім того, перегляду тарифів передували ще кілька причин. Основною стало те, що тариф на електроенергію випереджає вартість водопостачання та водовідведення майже на пів року. Це призводить до того, що водоканал, який і без того працює на самоокупності з нульовою рентабельністю, постійно несе збитки. Так довго тривати не могло.

Директор "Рівнеоблводоканалу" Андрій Карауш

Без перегляду тарифів рано чи пізно все одно довелося б чимось жертвувати – звільняти людей, яких і так бракує, переводити рівнян на погодинний графік подачі води або не платити за очистку стоків «Рівнеазоту». Будь-який з цих кроків неодмінно позначиться на якості послуг, - зауважив Андрій Карауш.

До слова, не враховане у чинних тарифах і скасування так званого «нічого тарифу» для промислових підприємств. З початку року це призвело до втрат «Рівнеоблводоканалом» майже 7 млн. грн.

Негативно впливає на ситуацію й неповний рівень проплат. У вересні рівняни розрахувалися за отримані послуги лише на 89,61%. Станом на початок жовтня борг населення перед підприємством склав уже понад 49,5 млн. грн.

Зважаючи на те, що до набрання чинності новими тарифами рівняни ще мають час, «Рівнеоблводоканал» радять своїм споживачам дещо заощадити на послугах водопостачання та водовідведення.

Для цього потрібно розрахуватися із боргами та оплатити послуги підприємства наперед ще по старій вартості.

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень