З безхатьків братимуть символічну плату за ночівлю у рівненському притулку

Фото ілюстративне

Йдеться про обласний центр з надання соціальних послуг, який переїхав у нове приміщення на вулиці Жоліо Кюрі, 21.

Офіційне його відкриття заплановане на 3 грудня, повідомила заступник директора центру з надання соціальних послуг Наталія Микита.

У програмі розвитку закладу на наступний рік передбачено надання платних послуг, розповіла Наталія Микита:

- Це не наше нововведення, а Державний стандарт підтриманого проживання бездомних осіб, який ми впроваджуємо. Тобто це супровід осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах. В цьому випадку це мова про безхатченків. Хочеться, щоб вони вийшли на дещо інший рівень - не просто прийшов, отримав свою тарілку супу, переночував і пішов. А це те, за що ти платиш гроші й відповідно несеш за це відповідальність. Там будуть трошки інші умови перебування, оплата символічна – 15 гривень за ліжко-місце. Загалом на такі платні послуги готові виділити 10 ліжко-місць.

Зауважимо, що у центрі одночасно можуть перебувати 30 людей.

Найчастіше за допомогою сюди звертається саме безхатьки, але надовго вони не залишаються. Бо у центрі їм висувають певні умови, яких треба дотримуватись.

Як пояснила Наталія Микита, безхатькам, які часто є інвалідами, пропонують реабілітацію у Дубенському будинку-інтернаті, але й там жоден із «клієнтів» надовго не затримується.

Фото - 4 влада

Бо таким людям вигідніше жебракувати, пояснює Наталія Микита:

- Усі пам’ятають чоловіка, який влаштував собі лігво у центрі Рівного, біля пошти. Його звати Анатолій, він сидів там із «відщепнутими» ногами (протезами – авт.) і просив милостиню. Ми його кілька разів звідти забирали. То він побуде один-два дні у нас, помиється, виспиться, поїсть і повертається на те ж місце жебракувати. Анатолія колись навіть оформляли у Дубенський інтернат, але й там він довго не пробув. А коли ми його знову зустріли в центрі міста і запитали: «Чому так?», то він відповідав: «Я за день заробляю тут 700 гривень». І як ти примусово його звідти забереш?

Зауважимо, що відтепер у закладі також діятиме служба психологічної допомоги. Тут соціально вразливі верстви населення зможуть отримувати консультації з працевлаштування й просто поради з організації свого життя, керування власними ресурсами.

 - Ми розраховуємо на те, що дамо людині поштовх розвиватися далі. Умовно кажучи, ось до нас прийшла людина без нічого. Ми її прихистили й дали дах над головою. Наступний крок — оформлення документів, за ним — допомога у працевлаштуванні. Поки стає на ноги, людина проживає у нас. Проте надіємося, що згодом вона «випуститься». Мета нашого центру — створити своєрідну драбину, по якій людина, яка втратила все, зможе піднятися до достатнього рівня, щоб повноцінно жити в соціумі. І відділення обліку та підтриманого проживання бездомних осіб — одна з її сходинок, - резюмувала Наталія Микита. 

Нагадаємо, раніше відділення для бездомних розміщувалось у будівлі на вулиці Дубенській, 71-А, у колишньому дитсадку. Там тіснилося декілька організацій соціального спрямування — обласний Центр соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді, Центр соціальної психологічної допомоги, відділення для бездомних, а також пенітенціарна служба.

Тепер ці структури «розселили», аби відновити дитсадок. Повноцінний притулок для бездомних тепер функціонуватиме на вулиці Жоліо-Кюрі, 21.

Фото зі сторінки Олексія Муляренка у Фейсбук

Тут також буде відділення надання допомоги інвалідам, пенсіонерам та іншим найбільш незахищеним верствам населення.

Окрім того, в центрі відкриють нове відділення — обліку та підтриманого проживання бездомних осіб.

На реконструкцію об’єкта виділили 5 922 700 грн. Про це повідомляли у Рівненській ОДА.

Наші новини у Тelegram 

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Знайдено один навушник Apple Air pods

На вулиці Княгині Ольги у Рівному знайдено навушник Apple Air pods. Якщо він ваш - телефонуйте

Знайдено документи на прізвище Кірюшин

У Рівному знайдено документи, на прізвище Кірюшин Володимир. Власник може телефонувати:

Втрачено посвідчення УБД

У суботу 25 лютого у Рівному  було втрачено посвідчення УБД, на прізвище Полюхович Юрій. Ймовірно документи згубили у тролейбусі №1 близько 10:30 ранку. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте:

Більше оголошень