«Йшли у вишиванках і штокали-какали», - названо категорію українців, серед яких продовжує переважати російська

Проблема, яку непросто вирішити

Фото ілюстративне

Український громадський діяч, експерт у мовному питанні в Україні, співкоординатор руху «Простір свободи», журналіст і юрист Тарас Шамайда у своєму дописі на Facebook підняв питання  «нової хвилі русифікації».

Мовляв, «російська мова знову починає брати гору».

 

На думку Шамайди, це не так, і він пояснює, що відбувається насправді

 Частка людей, які спілкуються українською, не знижується. Імовірно, вона продовжує поволі зростати, але для підтвердження цього потрібен деякий час і низка соціологічних досліджень.

Що відбувається насправді:

  1. активізувалася пропаганда какойразніци та нападки на українську мову, в т.ч. в соцмережах і медіа. Росія через свою агентуру і корисних ідіотів намагається не допустити дерусифікації України або максимально її уповільнити
  2. Ми швидко звикли до нових реалій (наприклад, до переважання, хоча й незначного, української мови у Києві, чого не було останніх 150 років) і автоматично стали вимогливішими, це нормально. Наприклад, люди частіше обурюються в соцмережах з приводу того, як багато батьків спілкується російською зі своїми дітками, які лише вчаться говорити. Люди побачили цю трагедію русифікації маленьких дітей, яка раніше мала більші масштаби, але її мало хто помічав.
  3. На тлі різкого зростання частки людей, які спілкуються українською, в більшості вікових груп осібно стоїть вікова група дітей шкільного віку, де це зростання значно менше. Наприклад, якщо в цілому в Києві завжди або переважно спілкуються українською мовою 50-60% людей, то серед школярів у кращому разі 25-30%.
    І це домінування російської мови серед дітей і підлітків – справді величезна проблема. Яку дуже непросто вирішити, особливо коли ніхто всерйоз цим не займається, - пише Шамайда.

Допис експерта активно обговорюють, називаючи домінування російської серед підлітків справжньою проблемою.

Хтось пропонує збільшити  штат Уповноваженого із захисту державної мови, хтось сприяти українськомовному інтернет-контенту, а хтось регулювати мову приватного спілкування.

За матеріалами: Texty

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Оксана Герасимчук

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai. Якщо документи ваші - телефонуйте 

У Рівному знайдено окуляри та телефон

У Рівному, на вул. Відінська, 39 біля М'ясомаркета/ біля АТБ знайдено  окуляри  та телефон. Знайдене передали продавцям на касу магазину 

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Більше оголошень