Її зрадили найрідніші: на Закарпатті дівчинка, яка врятувала з вогню малюків, вчиться жити без батьків (ВІДЕО)

Софія зіткнулася зі зрадою найближчих людей, які примушували її утримувати велику сім'ю, а потім «викинули» як непотрібну річ

Софія Рознійчук, яка під час пожежі на Закарпатті винесла з вогню молодших братів і сестер, опинилася в дитбудинку. Дівчинка зіткнулася зі зрадою найближчих людей, які примушували її утримувати велику сім'ю, а потім «викинули» як непотрібну річ.

Маленька героїня прославилася на всю Україну

10-річна Софійка прославилася після пожежі в селі Кобилецька Поляна на Закарпатті – восени 2018 року дівчинка винесла з охопленого вогнем будинку чотирьох молодших братів і сестер. У цей час тато зі своєю новою цивільною дружиною і молодшою дитиною були в лікарні.

Згорілий будинок, з якого Софія виносила братиків та сестричок

А потім Софія стала лауреатом всеукраїнської акції «Герой-рятувальник року – 2019». У Києві її нагороджував президент Володимир Зеленський: дівчинці вручили грамоту, якою вона і зараз дуже пишається, а також планшет.

Ось тільки рідний тато з мачухою відразу поцікавилися, а чи не дали Софійці грошей.

Начальниця служби у справах дітей Рахівської райдержадміністрації Олена Кокіш розповіла нові факти про те, з чим довелося зіткнутися дитині.

Софійка народилася 2008 року, а тільки 2012-го її тато встановив факт батьківства, хоча дівчинка із самого народження жила з ним. Мама не відмовлялася від неї в пологовому будинку, як писали деякі ЗМІ, просто тато міняв цивільних дружин. А вони народжували йому нових дітей.

Зараз чоловік живе з тіткою Софії – двоюрідною сестрою її матері.

 

У чоловіка вже семеро дітей (після пожежі народилися ще двоє).

Раніше дівчинка змушена була жебракувати, щоб прогодувати п'ятьох молодших братів і сестер. Здавалося б, непосильна ноша для будь-якої дитини, але Софійка робила, що могла. Як вміла.

За словами Олени Кокіш, примушував дівчинку жебракувати її рідний тато:

Софійка фактично сама годувала велику сім'ю. У неї не було іншого виходу.

Тата й маму «відсікли» одним рішенням

І «голові родини», і його дружині було байдуже – де і скільки часу перебувають їхні діти. Влітку 2019 року 11-річна Софійка з молодшими братами та сестрами цілий тиждень жебракували на ужгородському вокзалі. Там вони й потрапили в поле зору правоохоронців, а потім міська служба у справах дітей відправила безпритульних у притулок.

Як розповіла OBOZREVATEL директорка Чинадіївського дитячого будинку Світлана Софілканич, спочатку із Софійкою було непросто – довелося поборотися з деякими шкідливими звичками, які, на жаль, є у дітей, які жили без належної батьківської опіки. Але зараз із дівчинкою все гаразд.

До того, як потрапити до нас на тривале перебування, Софії довелося побувати і в інших дитячих установах, а з них вона разом з іншими дітьми приїхала до нас.

 

Оскільки вже були знайомі, то тепер добре спілкуються, – розповіла директорка.

За її словами, зараз співробітники дитбудинку допомагають Софії надолужити те, що було пропущено за багато років. Тут дівчинка вперше відчула смак дитинства, хоча і далеко від батьків:

Софійка екстерном закінчила четвертий клас. Була на морі, а 1 липня готується поїхати в табір в Івано-Франківську.

Олена Кокіш зі служби у справах дітей додала, що Софійка до цього майже не розмовляла, не вміла читати і писати:

Вона була як Мауглі, а зараз так змінилася, розвинулася і розквітла!

Чи буде все безхмарно і легко? Навряд чи. Але тепер у дитини, яка настраждалася за своє недовге життя, з'явився великий шанс змінити свою долю, «запрограмовану» батьками, які її зрадили.

Джерело: Обозреватель

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Діана Білоус

Діана Білоус

Відкрити плей-лист

Знайдено один навушник Apple Air pods

На вулиці Княгині Ольги у Рівному знайдено навушник Apple Air pods. Якщо він ваш - телефонуйте

Знайдено документи на прізвище Кірюшин

У Рівному знайдено документи, на прізвище Кірюшин Володимир. Власник може телефонувати:

Втрачено посвідчення УБД

У суботу 25 лютого у Рівному  було втрачено посвідчення УБД, на прізвище Полюхович Юрій. Ймовірно документи згубили у тролейбусі №1 близько 10:30 ранку. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте:

Більше оголошень