Якщо зникло світло: ФОПам розповіли, що робити з касовим апаратом

Такі ж правила діють у випадку, коли касовий апарат ламається

Використовувати касові апарати з 1 січня зобов'язали ФОПів по всій Україні (окрім тих, що працюють у селах і селищах). При цьому з технікою час від часу виникають труднощі – від зависання мережі та зникнення світла до всіляких поломок.

Податкова пояснила, як діяти підприємцям, якщо під час розрахунків сталося відключення електроенергії або касовий апарат (реєстратор) вийшов з ладу

Усі можливі варіанти для ФОПів

Переважно дані доведеться відображати у книзі обліку розрахункових операцій (КОРО), а після усунення збою/технічних неполадок потрібні суми треба буде просто провести через реєстратор.

Якщо суб'єкти господарювання заздалегідь не подбали про документи, які призупиняють розрахункові операції на час виходу з ладу реєстратора або відключення електроенергії, то таким ФОПам потрібно зареєструвати книги обліку розрахункових операцій і вносити туди дані у разі нештатної ситуації.

Якщо ж у підприємця у розпорядчих документах передбачено призупинення розрахунків у разі поломки реєстратора чи відключення електроенергії, то книгу обліку реєструвати не обов'язково — лише за бажання та у разі виникнення такої потреби.

Передбачено і той випадок, якщо на період виходу з ладу реєстратора або при відключенні електроенергії розрахункові операції проводяться з використанням КОРО та розрахункової книжки. Таким підприємцям податкова нагадує, що після встановлення відремонтованого (резервного) реєстратора чи після появи електроенергії необхідно буде провести через РРО суми розрахунків за час роботи з використанням розрахункової книги.

А в разі обнулення оперативної пам'яті необхідно буде відновити дані з контрольної стрічки. Через реєстратор проводяться суми окремо за кожною ставкою ПДВ, акцизу чи іншого податку (збору), після чого слід виконати Z-звіт.

Раніше ми повідомляли, як працювати з касовим апаратом, якщо зникає інтернет. А ще - як працювати законно БЕЗ касового апарату. 

Джерело: ФАКТИ

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень