Який розмір мінімальної пенсії має бути в Україні: Що вирішив КСУ

Пенсія має бути не нижчою за прожитковий мінімум

Конституційний суд постановив, що розмір пенсій в Україні має бути не нижче прожиткового мінімуму.

Суд визнав приписи абзаців четвертого та п'ятого, частини другої статті 70 закону «Про виконавче провадження», абзаців третього та четвертого, частини другої статті 50 закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» неконституційними.

Це пов'язано з тим, що вони унеможливлюють виплату – у розмірі не нижче прожиткового мінімуму пенсії, що є основним джерелом існування.

Суд вказав, що оспорювані приписи Закону № 1404, Закону № 1058, якими для звернення стягнення у виконавчому провадженні установлено допустимі розміри відрахувань у відсотковому відношенні з пенсій боржника, призводять до виплати пенсії, що є основним джерелом існування, навіть у меншому розмірі, від прожиткового мінімуму встановленого законом. У такий спосіб людину позбавили мінімальних соціальних благ та захисту від бідності через примусове виконання рішення, – заявили в Конституційному суді України.

Суд дійшов висновку, що оспорювані приписи закону «Про виконавче провадження» і закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» є невиконанням державою свого позитивного обов'язку забезпечити мінімальний соціальний захист людини, що заперечує людську гідність як абсолютну цінність, нівелює сутність конституційних прав на соціальний захист та достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї.

У 2023 році прожитковий мінімум в Україні становить:

  • на одну особу в розрахунку на місяць – 2589 грн;
  • для дітей віком до 6 років – 2272 грн;
  • для дітей віком від 6 до 18 років – 2833 грн;
  • для працездатних осіб – 2684 грн;
  • для осіб, які втратили працездатність – 2093 грн.

При цьому розмір мінімальної пенсії становить 2 093 грн, а максимальної – 20 930 грн.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Аліна Тис

Аліна Тис

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли посвідчення військового

На вулиці Шевченка у Рівному знайшли посвідчення військового. Документ виданий на ім'я Татаріна Бориса Петровича. За детальнішою інформацією варто звертатися за номером - 096 795 83 31

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

Більше оголошень