Як виглядав палац Любомирських у Рівному у 1920 році (ФОТО)

Фото цієї історичної будівлі виклали у соцмережі Фейсбук

Воно з'явилося у спільноті «Ровно/Рівне» у соцмережі Фейсбук:

За інформацією http://www.castles.com.ua/rowno.html, звела дерев'яний палац у 1481 році вдова одного з перших документально засвідчених господарів Рівного, князя С.Несвицького, Марія. Він був дерев'яним і згодом згорів.

У 1508 році Марія зводить новий замок. Чи мурований він був - невідомо. Припускають, що можливо князі Острозькі, які отримали палац у спадок від внучки Марії Несвицької у 1518 році, перетворили його на муровану твердиню.

Замок горів у 1617 та 1619 роках у період нападу татарів. Потім його господарі не раз перебудовували. А у 1843 році віддали під школу. У 1880 році князі Любомирські відібрали палац у міста і знову в ньому поселилися. В часи російської окупації в замку були розміщені урядові установи.

В часи Першої світової в замку був військовий шпиталь, в 1917 році Тимчасовий уряд віддав будівлю під школу.  В міжвоєнний час в замку розмістилися бурса та гімнастичне товариство «Сокіл».

У 1927 році замок знову горів. А у період Другої світової війни був повністю зруйнований. 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Мирослава Опанасик

Мирослава Опанасик

Відкрити плей-лист

Загублене службове посвідчення прокурора

Загублене службове посвідчення прокурора видане на імʼя Ваколюк Юлії Олександрівни. Прошу вважати недійсним.

Загублено рюкзак із документами

Загублено рюкзак золотистого кольору на зупинці біля Сільпо біля автовокзалу. В ньому  документи, на прізвище Годунко, гроші та дитячі речі. Якщо хтось знайшов, повідомте за номером 0978401501.

Знайдено паспорт у Рівному

Вчора на проспекті Миру на переході біля "Фокстроту" було знайдено пластиковий паспорт України, на ім'я Мікаберідзе Максим Максимович 05.04. 2006 р.н, харківська прописка. Звертатись за телефоном 0979764361 - Богдан

Більше оголошень