ON-LINE

Як виглядає музей у Житомирі, куди запросили Ілона Маска (ФОТО/ВІДЕО)

четвер, 14 січня 2021
Крім експозицій космонавтики, можна побачити й будинок, де мешкала родина Корольових

Музей космонавтики ім.С.П.Корольова

Сегмент українського Facebook не припиняє розмов про можливий приїзд Ілона Маска до Житомира. Нагадаємо, 12 січня, у день народження відомого українського вченого у галузі ракетобудування та космонавтики Сергія Корольова президент України Володимир Зеленський у Twitter запросив Ілона Маска відвідати музей основоположника космонавтики.

Поки відомий інженер, винахідник та засновник компаній SpaceX, PayPal Ілон Маск на пропозицію не відповів, але й не відмовив.

Міська влада Житомира готова показати Маску міський парк, який раніше називався на честь першої людини у космосі -  Юрія Гагаріна, військовий інститут, інжинірингову школу й навіть проєкт будівництва майданчика музею сучасного космосу.

Але головним чином гостя чекають у Національному музеї космонавтики імені Сергія Корольова. А вразити тут є чим.

Зокрема це меморіальний будинок-музей академіка С.П. Корольова. Приміщення є пам’яткою історії та архітектури і охороняється законом.

1 серпня 1970 року Марія Миколаївна Баланіна – мати Сергія Корольова – відкрила музей свого сина, частину квартири, в якій на початку минулого століття мешкала родина Корольових. За два роки до 70-річчя з дня народження С.П. Корольова було прийнято рішення про передачу музею усього будинку.

Тут зберігаються його особисті речі, пасмо волосся, ліжечко, в якому спав Корольов.

Напередодні ювілею, 7 січня 1977 року, відбулося друге урочисте його відкриття з повністю відновленою меморіальною частиною та новою експозицією про життєвий і творчий шлях видатного конструктора.

Більше про будинок, де мешкав Корольов, можна дізнатися під час віртуального туру - тут

Інша експозиція «Космос» створює у залі атмосферу присутності в космосі.

Неабиякий інтерес відвідувачів викликають представлені в експозиції спускний апарат космічного корабля «Союз-27»; 9 міліграмів місячного ґрунту; виставковий зразок космічного корабля «Союз», макети «Лунохода-2» та спускного апарату гагарінського «Востока» у натуральну величину; польотні речі космонавтів, космічна їжа.

Музей працює у Житомирі на вул. Дмитрівська, 2. Наразі там теж діють карантинні обмеження. Проте після їх завершення - це чудова нагода провести змістовний вікенд у Житомирі.

ФОТО/ВІДЕО зі сторінки музею космонавтики

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4


КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Загублено гаманець з документами

    В районі 12-ї школи,  загублено гаманець з  документами на прізвище  Шевчук...
  • Техпаспорт Аudi A6

    Загублений техпаспорт на АudiA6, литовська реєстрація. Прохання повернути за...
  • Загублено ключі

    Знайдено ключі від автомобіля «Рено». Тому, хто загубив, прохання...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ