Як маленьке містечко стало Зеленою столицею Європи
Переможець отримує 600 тисяч євро
Зелена столиця Європи – це щорічний конкурс, який проводиться з 2010 року.
Щороку обирають одне місто, яке носитиме почесне звання Зеленої столиці Європи. Враховують різні показники: якість повітря, рівень озеленення, інноваційний підхід у переробці сміття тощо, повідомляє Радіо ТРЕК.
Окрім слави та збільшення кількості туристів, місто-переможець отримує грошовий приз – 600 тисяч євро на покращення стану навколишнього середовища.
Цього року почесне звання Зеленої столиці Європи отримало фінське місто Лахті з населенням усього 120 тисяч мешканців. Чим відрізняється це містечко від інших?
Ще понад 20 років тому тут впровадили систему управління відходами, завдяки чому сміття переробляється на 99%. Також два роки тому тут повністю відмовились від використання вугілля і до 2025 року планують перейти на нульовий баланс викиду вуглецю.
До слова, Фінляндія планує перехід на цей рівень у 2035 році, а ЄС ще пізніше – на 2050. Якість повітря в Лахті вже взірцева, ще до введення цих змін.
Цей передовий підхід вразив журі конкурсу. А загалом Лахті – це звичайне тихе містечко, як і багато інших. Тут є мальовничі пейзажі, музичні фонтани, затишні кав’ярні і гірськолижні бази, популярні серед спортсменів та туристів взимку.
У минулі роки Зеленою столицею Європи ставали такі мегаполіси як Осло, Гамбург, Копенгаген, Стокгольм. Це звання вигравали і менші за площею та кількістю населення міста Любляна, Віторія та Неймеген.
Заявку на участь у конкурсі на 2023 рік подали наші сусіди – Польща і Словаччина. Серед претендентів - словацьке місто Кошице та аж чотири польських міста: Варшава, Гданськ, Краків та Жешув.
Ангеліна Ралко
Наші новини у Telegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ