Як захистити ваше взуття від пошкоджень через сніг та сіль
6 порад майстра з ремонту взуття
Білий день. Білі розводи на чобот
ях, з якими неспроможні впоратися навіть дуже дорогі засоби. Майстер з ремонту взуття дав кілька дієвих порад
Захищаємо від вологи
Як і сани влітку, взуття треба готувати до зимового сезону наперед. На сніговий тюнінг знадобиться щонайменше три дні. Купуйте в магазині будь-який засіб, який захищає від вологи — для замші та гладкої шкіри окремо.
Краще відмовитись від універсальних спреїв.
На очищену поверхню нанесіть спрей і дайте йому повністю висохнути. В ідеалі робити це першого дня з вечора. З ранку процедуру повторіть, взуття не надягайте. Дайте просохнути ще раз до вечора. Нанесіть втретє спрей, і вже наступного дня можете вирушати в улюблених чобітках або ботильйонах на роботу.
Як ви зрозуміли, всього водовідштовхувального спрею ви повинні нанести тричі, даючи можливість попередньому шару висохнути.
Цей спосіб підходить і для нового взуття, і для того, що ви вже носили.
Змащуємо олією
Цим способом користувалися ще наші дідусі та бабусі. Щоб волога не потрапляла у взуття, треба акуратно пензликом або невеликим шматочком бавовняної тканини змастити шви та підошву касторовою або лляною олією.
Якщо плями вже проступили на гладкій шкірі, то порядок дій наступний.
Шматок фланелі змочуємо у воді та прибираємо сліди від солі.
Ймовірно, знадобиться кілька змивок.
Далі беремо ще один шматок фланелі, цього разу сухий, просочуємо його соняшниковою або касторовою олією і протираємо постраждалу ділянку.
Дайте олії повністю вбратися.
Якщо плями знову пройдуть, повторюйте процедуру до переможного.
Оцет і спирт приберуть застарілі плями
Якщо плями на взутті ви не прибрали вчасно, спробуйте досить радикальний спосіб. Протирайте потерпілу ділянку розчином оцту чи спирту. Змішайте один або другий інгредієнт із водою. З розрахунку дві частини води одну частину спирту чи оцту. Змочіть складом вату або ватний диск та обробіть поверхню. Протріть взуття сухою ганчірочкою і дайте просохнути.
Обробляємо вазеліном та кондиціонером для волосся
Після прогулянки засніженими вулицями, ваше взуття в будь-якому випадку зволожиться. Щоб мокрі чоботи з гладкої шкіри не стали твердими після того, як вони висохнуть, протріть їх вазеліном.
Дайте йому повністю вбратися, а потім відполіруйте сухою ганчірочкою з фланелі до блиску.
Приблизно такого ж ефекту можна досягти, якщо використовувати кондиціонер для волосся. Краще вибирати варіант з великим вмістом олії, що підходить для сухого волосся.
Зайвий жир не завадить
Так, це не зовсім стандартний спосіб. І, мабуть, будь-який інший майстер покрутив би пальцем біля скроні і відправив до магазину за відповідним засобом.
Чоботи та ботильйони із щільної шкіри можна змастити шматочком свинячого сала, тільки обов'язково несолоного, ми ж із сіллю боремося, а не навпаки.
Дайте тонкому шару сала вбратися, потім натріть поверхню до блиску за допомогою суконки. Чоботи не промокнуть, а отже, й солоні розводи не з'являться.
Серветка має бути завжди під рукою
Якщо ви потрапили в калюжу з реагентами дорогою додому — це пів біди. Ви завжди зможете досить оперативно очистити улюблену пару, змастити, просушити. А якщо взуття постраждало під час поїздки на роботу? Обов'язково тримайте під рукою звичайні вологі серветки. Вони чудово справляються із забрудненнями і не сушать взуттєву шкіру.
Техніка безпеки
- Не носіть модельне взуття взимку. Якщо необхідно блиснути в суспільстві гарними чоботями, краще беріть їх із собою як «змінне взуття».
- Намагайтеся по можливості уникати узбіччя доріг. Там накопичується максимальна кількість реагентів.
- Для сушіння взуття не можна використовувати акумулятори, фен, газову плиту. Набийте взуття газетами і дайте йому просохнути у природних умовах.
Радіо Трек: НОВИНИ