Як вийти на пенсію на 5 років раніше? Умови

Роз’яснення від ПФУ

Вимоги до пенсійного віку в Україні будуть змінюватися протягом наступних декількох років – пенсії призначатимуться залежно від страхового стажу. Однак низка українців має право достроково вийти на заслужений відпочинок.

Про це розповіли у ПФУ.

Для ілюстрації у Пенсійному фонді використали питання українця, чи може він вийти на пенсію у 55 років, якщо протягом 10 років працював газозварником на будівництві.

У Пенсійному фонді зазначили, що згідно із Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» право достроково вийти на пенсію – незалежно від місця останньої роботи – мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими та особливо важкими умовами праці за Списком №1 та на інших роботах зі шкідливими та важкими умовами праці за Списком №2 виробництв, робіт, професій, посад та показників.

Уточнюється, що професія газозварювальника входить до списку №2.

Тому чоловік, який поставив питання, може вийти на пенсію у 55 років, за умови, що він накопичив достатнього стажу – це має бути 30 років страхового стажу для чоловіків, з яких не менше 12,5 років мають бути стажем, отриманим на роботах зі шкідливими умовами праці.

Водночас до стажу, отриманого на важких та шкідливих роботах, зараховуються також роки навчання за відповідною спеціальністю.

Джерело: Апостроф

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Теги: пенсіяПФУ
Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень