Як вийти на пенсію на 5 років раніше? Умови

Роз’яснення від ПФУ

Вимоги до пенсійного віку в Україні будуть змінюватися протягом наступних декількох років – пенсії призначатимуться залежно від страхового стажу. Однак низка українців має право достроково вийти на заслужений відпочинок.

Про це розповіли у ПФУ.

Для ілюстрації у Пенсійному фонді використали питання українця, чи може він вийти на пенсію у 55 років, якщо протягом 10 років працював газозварником на будівництві.

У Пенсійному фонді зазначили, що згідно із Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» право достроково вийти на пенсію – незалежно від місця останньої роботи – мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими та особливо важкими умовами праці за Списком №1 та на інших роботах зі шкідливими та важкими умовами праці за Списком №2 виробництв, робіт, професій, посад та показників.

Уточнюється, що професія газозварювальника входить до списку №2.

Тому чоловік, який поставив питання, може вийти на пенсію у 55 років, за умови, що він накопичив достатнього стажу – це має бути 30 років страхового стажу для чоловіків, з яких не менше 12,5 років мають бути стажем, отриманим на роботах зі шкідливими умовами праці.

Водночас до стажу, отриманого на важких та шкідливих роботах, зараховуються також роки навчання за відповідною спеціальністю.

Джерело: Апостроф

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Теги: пенсіяПФУ
Відкрити плей-лист

Знайдено паспорт на прізвище Федорчук

У Рівному на вул. Київська в районі Спорттоварів знайдено паспорт, на прізвище Федорчук Юрій. Власник може звертатися за номером

Знайдено посвідчення з інвалідності на прізвище Ющук

Знайдено посвідчення з інвалідності другої групи на імʼя Ющук Олександр Миколайович та банківську картку ПриватБанк.  

У центрі Рівного втратили документи та ключі

27 грудня 2023 року у центрі Рівного втратили паспорт, ідент. код, техпаспорт на автомобіль, посвідчення водія, службове посвідчення на ім’я Валентюк О. Г. та ключі. Власник втраченого просить повернути все за винагороду.

Більше оголошень