

Кілька нюансів
Попри війну, у багатьох людей виникає необхідність у розв'язанні спадкових питань, які в умовах воєнного стану вирішують з урахуванням деяких особливостей.
Свідоцтво про право на спадщину – це процесуальний нотаріальний акт, який засвідчує перехід права власності на майно спадкодавця до спадкоємців.
Свідоцтво про право на спадщину в Україні видають за заповітом та за законом.
При видачі свідоцтва про право на спадщину за законом нотаріус перевіряє наявність підстав для закликання до спадкування осіб, які подали заяви про видачу свідоцтва. Це відбувається в порядку черговості. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі:
Свідоцтво про право на спадщину видають на підставі заяви спадкоємців, які прийняли спадщину, після закінчення 6 місяців з дня відкриття спадщини.
Зверніть увагу! Видача свідоцтва про право на спадщину спадкоємцям, які прийняли спадщину, ніяким строком не обмежена. Свідоцтво про право на спадщину видають за наявності у спадковій справі всіх необхідних документів.
При видачі свідоцтва про право на спадщину нотаріус обов’язково перевіряє:
За відсутності у спадкоємця необхідних для видачі свідоцтва про право на спадщину документів нотаріус роз’яснює йому процедуру розв'язання зазначеного питання в судовому порядку.
Свідоцтво про право на спадщину оформляють у двох примірниках, один з яких залишається в матеріалах спадкової справи.
При оформленні спадщини за заповітом нотаріус має надати правову оцінку заповіту, перевірити його реєстрацію у Спадковому реєстрі та чинність на момент смерті заповідача. Якщо заповіт не відповідає вимогам законодавства, нотаріус відмовляє в його прийомі.
У разі визнання заповіту недійсним спадкування відбувається за законом.
При видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом нотаріус має обов’язково з’ясувати наявність спадкоємців, які мають право на обов’язкову частку у спадщині (перелік яких визначено у ст. 1241 Цивільного кодексу України).
Варто зазначити, що у мирний час нотаріус видає свідоцтво про право на спадщину після закінчення 6 місяців з моменту відкриття спадщини.
Проте в умовах воєнного стану видача свідоцтва про право на спадщину здійснюється після закінчення строку для прийняття спадщини.
Крім того, в умовах воєнного стану забороняється видача свідоцтва про право на спадщину у спадковій справі, заведеній без використання Спадкового реєстру, до його реєстрації у Спадковому реєстрі.
Джерело: Я і Закон
Радіо Трек: НОВИНИ
Українські водії отримують штраф за користування додатком «Дія»
Час є до 15 травня: ПриватБанк повідомив про важливі зміни для власників карток і Приват24
Жіночої руки не вистачає: як виглядає будинок Поплавського, в якому замість дружини – прислуга
Таких смачних дерунів ви ще не їли. Тепер готуватимете лише за цим рецептом
Оселедець замість таблеток: яка користь улюбленої риби
Іпотека, купівля-продаж та спадщина. Які документи українці не можуть оформити під час війни
Штрафами і тюрмою тепер каратимуть за ворожість щодо євреїв
Приватизовану землю забирають у комунальну власність: як відстояти своє право на неї
Автомобілістів Рівненщини можуть перевіряти прикордонники. Навіть поліція не має таких прав
Штраф за перевищення швидкості в населених пунктах хочуть збільшити
У Рівному поблизу мікрорайону Південного, знайшли автомобільний номер ВК 4722 ІО Власник може звертатися за номером: +380972381545
Знайдено посвідчення УБД видане Волошину Олегу Леонідовичу, забрати можна в КЕЧ м. Рівне. Контактний номер: +380972315064
У Рівному поряд з кафе "Fortissimo" знайдено пенсійне посвідчення, на ім'я Ремізова Віра Олексіївна За деталями звертайтесь за номером: +380964330774