Як святкували Великдень в Україні 100 років тому (АРХІВНІ ФОТО)

До церкви люди вирушали потайки

Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

Будь-яке свято українці завжди організовували колоритно. Так, аби запам'яталося на цілий рік.

Понад 100 років тому, в 1910, також освячували великодні кошики та всім селом йшли святковою ходою до церкви, повідомляє Знай.ua.

В радянські часи система це забороняла: йшла «непримиренна боротьба проти реакційних пережитків церковного побуту і релігійного засилля у повсякденному житті селян», тому до храму навідувалися потайки.

Вчителів навіть змушували чергувати на вході зі списками мешканців села: аби не порушували дисципліну і залишалися вдома.

 

Та правила для того й існують, аби не завжди їх дотримуватися, тому наші попри всі заборони ризикували – справа стосувалася віри, а це не пустий звук.

Щоб остаточно «відбити бажання» ходити до церкви на Великдень, українців зганяли на суботники. Там вони працювали цілий день, навіть голову ніколи було підняти.

Деякі традиції дійшли до наших днів, передаючись від бабусі та дідуся онукам.

 

Наприклад, у ніч проти неділі розпалювали вогнища — вважалось, що вогонь має очищувальну силу.

 

Тоді намагалися спалити сухі гілки дерев, бо «там сидить нечистий». Святили солонину, шматочок ковбаси, сир, яйця, масло, буряк з хроном, сіль.

Особливо любили цей час діти, адже могли вільно бити у дзвони цілий день. А ще бавились у різні ігри з писанками, наприклад, били яйця  — чиє залишиться цілим, той переміг.

Радіо ТРЕК у Telegram. Viber: 063-734-106-4

Загублено гаманець і документи

Напередодні в районі Чайки було загублено чоловічий гаманець з документами та посвідченням водія, виданими на прізвище ЛОХВИЧ ВАСИЛЬ ЙОСИПОВИЧ. Прохання повернути за винагороду.

Знайдено банківську картку

В районі вулиці Чорновола знайдено картку приватбанку. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:    

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Більше оголошень