У Корнині підпалили шини. Великодня традиція (ВІДЕО)

Вогонь піднявся на кілька метрів

Великодню традицію розпалювати велике вогнище у Великодню ніч відтворили у Корнині. 

Поблизу населеного пункту зібрали десятки автомобільних шин й підпалили їх. 

За даними з різних джерел йдеться про старовину традицію, коли таку ватру розкладали виключно чоловіки. При цьому чоловіки переважно не одружені. 

У різних частинах України пояснення такий традицій різні, від «раніше так діди коли молоді були робили, й ми робимо», до «на врожай» чи «щоб нечиста не пролітала». 

Також за повір'ям, вогонь очищає від гріхів та допомагає зустріти Великдень з чистими душами.

 

Релігійна версія говорить, що вогонь палили сторожі, які охороняли гріб Господній після смерті Ісуса. В пам'ять про ті події й палять щороку багаття. 

 

В давнину в огнище запалювали колеса й спускали його з пагорба до сільських городів. Вважалося, якщо колесо не погасне й докотиться до городів - значить рік буде врожайним. 

 

Радіо ТРЕК у Telegram. Viber: 063-734-106-4

 

Загублено гаманець і документи

Напередодні в районі Чайки було загублено чоловічий гаманець з документами та посвідченням водія, виданими на прізвище ЛОХВИЧ ВАСИЛЬ ЙОСИПОВИЧ. Прохання повернути за винагороду.

Знайдено банківську картку

В районі вулиці Чорновола знайдено картку приватбанку. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:    

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Більше оголошень