Як розпізнати енергетичного вампіра серед родичів

І що робити з такими людьми, аби вберегти себе і рідних від їх негативного впливу

Вампір. Фото з мережі, жанрове

Енергетичні вампіри – це люди, які «живляться» енергією оточуючих, дістаючи їх і відбираючи всі сили ???? Таких кровопивць можна знайти будь-де: на роботі, вдома, у транспорті чи в магазині. Однак найгірший випадок, коли енергетичним вампіром виявився ваш родич, особливо, якщо ви змушені часто з ним спілкуватися.

Психологи знають, як розпізнати енергетичного вампіра серед родичів і що з цим робити. А ще – вчать захищатися від негативного впливу такої людини ????

Особливості поведінки

Виявитися енергетичним вампіром може будь-хто із ваших рідних: чоловік чи дружина, дитина, матір або батько, свекруха, зять, невістка тощо. Найсмішніше, що ви й сам можете ним бути і навіть цього не усвідомлювати.

Проте у поведінці людей такого типу існують певні закономірності, які й допоможуть розставити всі крапки над «і».

Фото ілюстративне, жанрове, з мережі

Провокація емоцій (переважно – негативних)

Близька людина постійно намагається спровокувати конфлікт? Чіпляється з будь-якого приводу? Нагадує про всі ваші помилки і невдачі? Увесь час норовить вас «ущипнути», не реагуючи при цьому на адекватні аргументи?

У підсумку – ви засмучені та безсилі замовкаєте, а ваш співрозмовник задоволено усміхається і йде геть, потираючи руки ????

Вітаємо – у вас вдома завівся енергетичний вампір! 

Нав’язування власних проблем

До прикладу, ваша бабця постійно скаржиться на біль у суглобах. От прямо з дня у день вже кілька місяців. Ви кажете, що їй варто звернутися до лікаря – чи то сімейного, що в найближчій поліклініці, чи то вузькопрофільного спеціаліста, прийом якого ви готові їй оплатити. З таксі. В обидві сторони. У будь-який зручний для неї час.

Але ні – лікарі нині не ті, що раніше... Що вони взагалі тямлять?! Та й таблетки вже не так допомагають... І взагалі – це все від старості і «викручує» кінцівки на погоду ????

І от знову і знову з дня у день вимушені слухати, як вашій бабці болять суглоби...

 

Знову маємо для вас погані новини.

Енергетичний вампір. Фото ілюстративне, жанрове, з мережі

Пусте базікання і збиткування

А є люди, які висмоктують енергію своїми «невинними» розмовами про все на світі. Тітонька, яка за пів години встигає розповісти в усіх подробицях про свій день, а потім про куму – сусідку – подругу – колегу і начальника, які вже їй так набридли – успіхи дітей у школі – плани на відпустку наступної зими – нову сукню, яку купила у дуже дорогому бутіку, але вона виявилася замалою, бо продавці «підсунули їй не той розмір» – собаку сусідів, яка заважає спати всьому під’їзду і т.д., і т.п. без кінця-краю... ????

Спершу у вас немає навіть секунди, аби якось вклинитися у цей монолог, а хвилин за 10 – немає й сил, щоб протистояти цьому урагану слів та емоцій. Головне, що у тітоньки їх, хоч відбавляй.

Вимушені знову вас привітати – бінго, ми знайшли ще одного!

Якщо дитина забирає всі сили

Як не дивно, діти теж можуть виявитися енергетичними вампірами. При чому, це зовсім не рідкість. Проявляється це у постійному намаганні будь-яким чином прикувати увагу батьків і навколишніх до себе – істериками, криками, проблемною поведінкою та навіть небажанням злазити з рук і знайти собі цікаве заняття, для якого не потрібен іще хтось.

Коли ви сам – джерело проблем

Звісно, у це не хочеться вірити, але частина із тих, хто прямо зараз читає цей текст, і самі можуть виявитися енергетичними кровопивцями. Щоб дізнатися правда це чи ні, просто поспостерігайте якийсь час за собою: як і з ким ви сваритеся, як часто це відбувається, чи є для цього адекватні підстави і що ви при цьому відчуваєте.

Якщо після сварки і «розбору польотів» ви сповнені сил та енергії й готові до нових звершень, у нас для вас погані новини...

До речі, постійні скарги на всіх навколо і тотальне незадоволення життям, про яке обов’язково перед сном щодня слухає ваш чоловік (наприклад) – теж із цієї ж опери.

Що робити, аби вберегти себе і рідних від пожирача енергії

✅ Перше, що варто збагнути: якщо така людина захоче сварки, вам її ніяк не уникнути. А от поводитися під час з’ясування стосунків треба не як зазвичай.

Постарайтеся не піддаватися на провокації. Від вас чекають виправдань, криків і сліз – максимум негативних емоцій, на які ви здатні. Утім, якщо на вас кричать – просто говоріть тихіше. Хтось «виливає» на вас потік власних «страждань», причина яких лише одна – «ВИ!» – не вклинюйтесь у монолог, а по завершенню – кивніть головою і сходіть у ванну остудити холодною водою емоції, що накривають гидотною липкою хвилею.

Із першого разу це не надто подіє на вашого домашнього вампіра, однак із часом він (чи вона) зрозуміє, що у вас щось змінилося і підживитися вами більше не вийде.

✅ Якщо рідна людина постійно «давить на жалість», вимагаючи вашої уваги і співпереживання, не давайте собою маніпулювати (звичайно, йдеться лише про надумані, а не реальні проблеми). Розмовами про «не щастить, так з дитинства» людина намагається перетворити вас на плакальну жилетку і спровокувати відчуття жалості й провини одночасно.

Дайте зрозуміти, що ви почули співрозмовника, але втручатися у вирішення його/її проблем не збираєтеся – у вас є власне життя.

Нехай навіть це прозвучить жорстоко – зате надовше вистачить.

Фото ілюстративне, жанрове, з мережі

✅ А от вампіризм у дитини можна «вилікувати», вигадавши, чим їй зайнятися у вільний час. Це може бути як звичайне спілкування з однолітками чи прочитання цікавої книжки, так і нове хобі, відвідування якогось тематичного гуртка чи секції, пошук її творчих здібностей чи банальні прогулянки.

Дайте дитині позитивних емоцій і прищепіть їй жагу до нових знань і вона більше не «висмоктуватиме» вашу енергію. Натомість – розвиватиметься сама, а згодом ще й подякує ????

Радіо ТРЕК у Telegram. Viber: 063-734-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень