Як прогнати чужих котів зі своєї ділянки – без шкоди для тварин
6 способів на будь-який смак))
Часом сусідські коти дуже нахабні і набридливі. Вони можуть завдавати шкоди не тільки вашому власному улюбленцю, а й псувати присадибну ділянку – починаючи з «пахучих» міток і закінчуючи повністю загадженим городом.
Сьогодні розповімо, як прогнати чужих кішок з ділянки. Кілька ефективних методів, які не нашкодять тварині, але змусять її покинути ваш двір.
Звісно ж, почати варто з розмови із господарями кота.
Можливо, їм не начхати на свого улюбленця і вони почнуть приділяти йому більше уваги: наприклад, облаштують у своєму дворі «котячий куточок», поставивши там якісь іграшки, насипавши піску і посадивши котячу м’яту.
Але насправді так навряд чи буде… Тому йдемо далі по списку.
Волога земля і автополив
Будучи вкрай охайними тваринами, кішки ні за що не стануть бруднити лапи в сирому ґрунті. Регулярно поливайте грядки і жоден кіт на них не спокуситься.
Також котів добре відлякують автоматичні поливалки з датчиком руху. Будь-який кіт, який проходить повз, отримає неприємний душ і наступного разу обійде вашу ділянку стороною.
Тварини-охоронці
Одне з найбільш очевидних рішень — тримати на ділянці собаку або великого кота. Вони будуть охороняти свою територію. Щоправда, якщо кіт не кастрований, він і сам може втекти, спокусившись на красуню, яка гуляє неподалік.
Звук, що відлякує котів
Останнім часом широкого поширення набули ультразвукові відлякувачі. Ці портативні пристрої генерують високочастотний звук, який не чути людському вуху, але неприємні для кішок, собак і гризунів. В цілому це дуже зручно: ви можете позбутися відразу і від мишей, і від сусідських котів.
Виробники ультразвукових відлякувачів стверджують, що їх продукція абсолютно безпечна і не завдає шкоди здоров'ю.
Запахи, що відлякують котів
У всіх кішок дуже чутливий нюх, тому вони намагаються уникати різких неприємних запахів. Щоб відвадити котів від городу, візьміть пульверизатор і наповніть його водою, змішаною з ефірною олією евкаліпта, лаванди або цитрусових. Розпилюйте цю суміш на паркан, грядки, ґанок та інші місця, уподобані чужими кішками.
Можна також розкласти порізану шкірку апельсина або лимона, розсипати сухе листя тютюну або кавову гущу, розставити по ділянці чашки з ароматними спеціями. Місця, де вже залишені котячі мітки, полийте 9% оцтом або йодом.
Ще один варіант використання запахів — посадити спеціальну пахучу траву.
Рослини, які відлякують кішок:
- кайенский перець,
- колеус собачий,
- лимонник,
- рута запашна.
А ще можете насадити котячої м’яти десь подалі від своєї ділянки і тоді всі коти гарантовано будуть проводити свій «вільний час» там.
Неприємні поверхні
Кішкам не подобаються поверхні, які поколюють подушечки лапок, — мармурова крихта, колоті камені, шишки, горіхова шкаралупа. Ви можете зробити навколо клумб декоративні кола з мармурової крихти, замульчувати посадки шишками або горіховою шкаралупою, а також зробити по периметру ділянки захисну смугу — шириною як мінімум в 1 м, щоб її складно було перестрибнути.
Хороший паркан
Кращим способом захисту від проникнення небажаних чотирилапих гостей є високий металевий паркан. Кішки не зможуть ходити по тонкій металевій окрайці, тоді як дерев'яні паркани для них — улюблені місця прогулянок
Якщо ви не можете або не хочете міняти старий паркан, доопрацюйте його трохи: закрийте великі щілини і дірки, натягніть міцну нитку або волосінь над верхнім краєм. Це ускладнить переміщення кішок по паркану, і, можливо, вони знайдуть собі інше місце для витівок.
Джерело: Ukr.Media
Радіо Трек: НОВИНИ