Як правильно зберігати паперові квитанції за комуналку та коли вони можуть стати важливим документом у суді
Наразі дозволено й електронні квитанції
Бувають випадки, коли стосунки з комунальними підприємствами доводиться з'ясовувати у суді. Аби ваші квитанції про оплату комунальних послуг мали юридичну силу, їх треба правильно заповнювати.
Зокрема, така квитанція має містити показники лічильників, суми до оплати, реквізити одержувача та платника тощо. Ці дані можуть бути потрібними для підтвердження платежу в ситуації, якщо між сторонами виникнуть суперечки.
Наразі в Україні немає документа, який би регламентував час, як довго треба зберігати паперові квитанції з чеком щодо оплати послуг ЖКГ.
Зазвичай зберігають квитанції протягом трьох років — це термін давності позовної заяви з моменту виникнення проблемної ситуації.
Проте досвідчені юристи радять все ж зберігати квитанції впродовж 5 років. Адже комунальні компанії нерідко намагаються розширити терміни позовної давності. Зазвичай суди приймають таку позицію у разі виникнення реальних форс-мажорних обставин.
Юристи рекомендують зберігати квитанції, щоб пред'явити їх як доказ, якщо між споживачами та постачальниками виникає суперечка. Як відомо, у судах як доказ оплати послуг приймаються виключно документальні свідчення.
Квитанції платежів через Інтернет можуть зберігатися в електронному форматі. Надруковані квитанції без справжніх печаток організації не можуть прийматися у судових органах як доказ. Тому надійніше мати повноцінну квитанцію з печатками та датами. Клієнт має право запросити докладну виписку за кілька місяців або за триваліший період.
Джерело: ФАКТИ
Радіо Трек: НОВИНИ