

У МЗС пояснили як це працює й куди за ним звертатися
У звʼязку із війною Росії проти України українські громадяни можуть звертатися за міжнародним захистом в ЄС. Окрім відомого статусу біженця актуальним став ще один інструмент – «тимчасовий захист».
Тимчасовий захист не означає отримання статусу біженця, втім, особи, які отримали тимчасовий захист в ЄС, можуть у будь-який час подати заявку на отримання статусу біженця.
Конкретні права особи, яка звернулась за наданням тимчасового захисту визначаються внутрішнім законодавством конкретної країни ЄС. Тому для того, щоб ними скористатися, потрібно звернутися за дозволом на проживання до органів влади відповідної країни, які займаються питаннями тимчасового захисту. Там переміщеним українцям мають видати документ, який пояснює зрозумілою їм мовою їхній статус та права.
За додатковою інформацією звертайтесь до відповідних відомств в країнах-членах ЄС.
Питання надання тимчасового захисту або статусу біженця є винятковою прерогативою компетентних органів країни перебування.
Зверніть увагу, що статус біженця та статус особи під тимчасовим захистом суттєво відрізняються (у строках прийняття рішення про надання статусу, свободі вибору місця проживання, можливостях пересування, обсязі допомоги тощо). З огляду на те, що кожна країна імплементує ці міжнародні статуси у власне законодавство з певними відмінностями, рекомендуємо приймати рішення щодо отримання того чи іншого статусу лише після отримання повної інформації від офіційних органів країни вашого перебування.
Закордонні дипломатичні установи України оприлюднюють контактну інформацію таких органів, а також посилання на відповідні першоджерела (зокрема, у перекладі українською) на інтерактивній мапі https://tripadvisor.mfa.gov.ua та сторінках посольств/консульств у Facebook.
Радіо Трек: НОВИНИ
Під Луцьком родина «ковбасних магнатів» влаштувала королівське весілля для сина (ВІДЕО)
Жінки за знаком Зодіаку, яким не варто працювати
Скільки може тривати відпустка вчителів під час війни? Відповідь МОН
Діти ходять на гуртки, а дружина знайшла роботу: Притула розповів, де його сім’я
ТОП-3 імені жінок, які найчастіше вибирають чоловіків-невдах
«Трупів нереально багато»: у Білорусь звозять убитих і поранених російських військових
«Головне, українці, тримайтеся купи», – почали справджуватися пророцтва мольфарів 2014 року (ВІДЕО)
Викрали ще одного мера, який не пішов не поступки російським окупантам (ФОТО)
«Усе вирішиться в найближчі дні»: Подоляк озвучив умови України на переговорах з РФ (ВІДЕО)
Дзвіночок для США: кореспондента New York Times в Ірпені розстріляли російські орки (ФОТО/ВІДЕО)
Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.
Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]
20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878