

Як вибрати хороші продукти до новорічного столу
В Україні продають чимало фальсифікованих продуктів, а перед святами їх більшає в рази.
Експертка з якості харчових продуктів Олена Сидоренко розповіла, які продукти найчастіше можуть підробляти та як купити якісне.
Зараз в інтернеті продають чимало ікри. Часто на неї навіть акції діють – 500 грамів за 500 гривень.
Сьогодні така ікра знову до мене потрапила. Це повна підробка. Не має ані герметичного пакування, ані маркування. Вже років три така ікра фігурує у нас в інтернеті. Тут дуже важливий фактор ціни.
Якщо немає можливості купити відносно дорожчій продукт, то краще його не купувати. Я, мабуть, років п’ять не купувала ікру, тому що я не бачила того продукту, який би дійсно був прийнятний для здоров’я і для харчування. Допоки я не знайшла вітчизняних фермерів, які розводять форель і виробляють ікру. Тоді лише я змогла купувати ікру, – розповіла Олена Сидоренко.
Фахівець нагадає, що на сьогодні є чимало спеціалізованих рибних магазинів, які здебільшого імпортують ікру із США та із Канади. ЇЇ розморожують, засолюють і реалізують. Важливо, що ікру з Росії до нас не імпортують, а те, що продають – підробка.
Нещодавно я робила експертизу ікри, яка позначається як продукт з РФ. Виявилося, що це повний фальсифікат. Він уже зберігався один рік, потім був знову перефасований. Це повністю контрафактний, нелегальний продукт, який може бути дуже небезпечним, – пояснила Олена Сидоренко.
Крім того, зараз в мережах є ікра кети, горбуші по 140-150 гривень за баночку. Однак і це не справжня. Олена Сидоренко запевняє, що це досить небезпечний продукт. Скоріше за все, це нерест не 2021 року.
Банка не повинна хлюпотіти, а на маркуванні не повинно бути три консерванти, а лише два – Е200 і Е211. Але в жодному разі не Е239.
Експертка з харчових продуктів не радить купувати імпортовані яблука, картоплю, капусту та інші овочі й фрукти, які можуть рости в Україні. Адже будь-який імпортований продукт потребує для свого збереження додаткової обробки. Тож кориснішим він не буде.
При покупці мандарин важливо звертати увагу на те, у якому вони стані. Головне, щоб плоди не були підморожені та не почали гнити.
Шкірка має відставати від самого фрукту – це свідчить про стиглість. Мандарин не повинен бути засохлий, на шкірці не повинно бути багато прозелені. Фрукт буде безпечний, але не буде смачний, не буде соковитий, – зауважила Олена Сидоренко.
Крім того, вона зауважила, що мандарини досить чутливі до зміни температури, тому їх обробляють етиленом, щоб вони довше зберігалися. Через це їх треба мити.
Остерігайтеся на маркуванні літер ММО – «м'ясо механічного обвалювання». Подрібнені кістки, сухожилля, які є у ковбасі, можуть бути небезпечними для кишківника, зумовивши дисбактеріози та інші захворювання.
Також треба звертати увагу на наявність основної сировини – м'ясо, молоко, яйця. Це повинно бути до 100% у ковбасах вищого сорту. Відсутність штучних барвників, консервантів у великій кількості. Необхідно дивитися, який склад – чи там свинина, чи телятина, в якому вигляді, чи зазначений відсоток цієї сировини.
Сиров’ялені, сирокопчені ковбаси потребують особливих умов у упакування. Упаковування має бути з дірочками, якщо ж це герметичне упаковування без доступу кисню, може розвиватися ботулізм.
Головне - не купляти алкоголь в місцях недозволеної торгівлі, наприклад на стихійних ринках. Саме там дуже часто продають фальсифіковані ігристі вина.
Крім того, що ви отримаєте якийсь незрозумілий напій, ви можете ще й травмуватися корками, що вилітають. Тут треба бути обережними та купувати спиртні напої тільки в закладах офіційної торгівлі, – зауважила фахівець.
Щодо ціни, що вона може бути й невисокою. Адже нині можна купити досить хороший алкоголь за помірними цінами.
При виборі солодощів варто уникати кондитерських жирів, гідрогенізованих жирів, великої кількості різних барвників, а також консерванту Е129, Е124, Е110. Дуже поширений консервант Е171 – діоксид титану, токсична речовина.
Джерело: Obozrevatel
Радіо Трек: НОВИНИ
Українське слово, що доводить росіян до сказу: що воно означає насправді
Одне чарівне слово, яким можна виключити російську музику в будь-якому барі
Моя кума була у Франції в 2017 році, і з тих пір у неї в духовці стоїть миска з оцтом – і ось навіщо
На валютному ринку України відбувся злам: що це означає
«Видно здалеку»: українка назвала єдине слово, яким можна описати усіх наших у Канаді
Оновлений магазин Фокстрот запрошує на новорічні знижки
Новорічний ранок у дитячому садку: поради батькам, як підготувати малюка
На Новий рік ПЦУ може скасувати піст – Епіфаній (ВІДЕО)
COVID-19 і свята: чи очікувати Рівненщині обмежень на Новий рік і Різдво
Новорічний декор своїми руками: 10 оригінальних ідей (ФОТО)
У Рівному поряд з кафе "Fortissimo" знайдено пенсійне посвідчення, на ім'я Ремізова Віра Олексіївна За деталями звертайтесь за номером: +380964330774
У Рівному шукають вівчарку по кличці Луна. Зелений ошийник, зникла в районі Боярки 5 лютого. Номери власників: 0969732925
Біля магазина «Копійка» на розі вулиць Грушевського та Гайдамацької (колишня Струтинської) знайшли ключі. Телефонувати за номером: 0689097415