Як церква ставиться до трансплантації органів?
Представники церкви вважають це доброю справою
В Україні все частіше проводять операції з пересадки органів, зокрема й надважливого – серця.
У Рівному місцеві лікарі разом зі столичними спеціалістами з Інституту ім. Шалімова провели вже дві такі операції. Останню зробили минулої ночі.
Операції з трансплантації органів дають шанс вижити багатьом людям. Однак, як до цього ставляться представники церкви, редакція РАДІО ТРЕК вирішила поцікавитися у речника Рівненської єпархії ПЦУ протоієрея Василя Рудніцького та прессекретаря єпархії УПЦ, архімандрита Германа Кулакевича.
Якщо це (ред. операція з пересадки органу) дає людині здоров’я та можливість пожити, то церква це схвалює. Господь дав кожному талант, в тому числі та талант лікарям робити такі пересадки серця.
Церква схвально ставиться до цього. З людської точки зору, на мою думку, це є правильним, – розповів речник Рівненської єпархії ПЦУ протоієрей Василь Рудніцький.
Цю думку поділяє й прессекретар архімандрит Герман Кулакевич. Він розповів, що проведення операцій з пересадки серця – новітня технологія й у древніх канонах церкви це не прописано. Однак багато конфесій називають операції з пересадки органів доброю справою, адже люди допомагають своїм ближнім.
Ми розуміємо, що це має бути зі згодою за життя покійної людини або її родичів. Це має бути погоджено.
І важливо, аби ця справа не стала комерційною, щоб люди не торгували органами, щоб не було вбивств та злочинства у майбутньому – це теж дуже важливо.
А взагалі це хороша і добра справа, – розповів прессекретар архімандрит Герман Кулакевич.
Радіо ТРЕК у Telegram. Viber: 063-734-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ