Вручили повістку під час відпустки? Як себе поводити та що робити

Які штрафи загрожують

У соцмережах часто можна побачити повідомлення про те, що повістки масово вручають на Західній Україні. Навіть тим, хто поїхав туди у відпустку чи на вихідні. Аргументують це тим, що в цих областях під час війни поселилося багато переселенців. Так, ще в березні у Закарпатській ОДА заявили, що всі виїжджаючі в область чоловіки мають встати на військовий облік протягом 24 годин. Аналогічне рішення прийняли навесні й у Львові.

Але чи мають право вручити вам повістку, якщо ви поїхали на Західну Україну відпочивати та поселилися в готелі чи вибралися в Карпати на екскурсію? TRAVEL РБК-Україна поставило це питання юристам.

Повістку можуть вручити будь-де, і це законно

Зараз законодавством не визначено будь-яких вимог до місця вручення призовній особі повістки.

 

Не передбачено, де саме має відбуватися таке вручення, не встановлено переліку таких місць, - каже адвокат Ірина Усіченко.

Що робити, якщо повістку вам вручили під час відпустки

Якщо вам вручили повістку, коли ви приїхали на відпочинок чи лікування до готелю на Західній Україні, адвокати рекомендують зробити наступне:

  1. з’ясувати посади та повноваження осіб, які намагаються вручити повістку;
  2. з’ясувати наявність в осіб, належним чином заздалегідь оформлених на її ім’я повісток;
  3. фіксувати все, що відбувається, власними технічними засобами;
  4. прийняти повістку або відмовитись від її прийняття (це, у загальному випадку, не має істотного значення);
  5. з’явитись до Територіального центру комплектування або з’ясувати наявність поважних причин щодо неявки за повісткою та повідомити про це ТЦК рекомендованою поштою з додаванням копій документів;
  6. за відсутності поважних причин прийняти рішення про явку або неявку до Територіального центру комплектування з урахуванням порушень законодавства при врученні повістки, можливості сплати штрафу, особистого ставлення до ситуації тощо.

Штрафи за неявку на виклик за повісткою до призовної дільниці такі:

510-810 грн — за перше порушення;

850-1700 грн — за повторне порушення;

1700-3400 грн — за порушення закону про мобілізацію та оборону;

3400-5100 грн — за повторне порушення для громадян.

Відповідальність за ухилення від призову на військову службу передбачена ст. 355 Кримінального Кодексу та передбачає обмеження волі на строк до трьох років.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Діана Білоус

Діана Білоус

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли пенсійне посвідчення на прізвище Резімова

У Рівному поряд з кафе "Fortissimo" знайдено пенсійне посвідчення, на ім'я Ремізова Віра Олексіївна За деталями звертайтесь за номером: +380964330774

У Рівному загубилася собака Луна

У Рівному шукають вівчарку по кличці Луна. Зелений ошийник, зникла в районі Боярки 5 лютого. Номери власників: 0969732925

У Рівному шукають власників загублених ключів

Біля магазина «Копійка» на розі вулиць Грушевського та Гайдамацької (колишня Струтинської) знайшли ключі. Телефонувати за номером: 0689097415

Більше оголошень