

Неочікувана правда
Українська мова настільки багата на пестливі слова, що навіть слово «вороги» існує у формі «вороженьки». Саме у такій формі його вживають у гімні України.
Слово «вороженьки» – пестлива форма до слова «вороги». У різних словниках можна знайти два варіанти використання слова – «ворОженьки» і «ворІженьки», розповів у своєму блозі Павло Мацьопа.
– «Дівка заміж піде (пісня); Не співає чорнобрива, Кляне свою долю, А тим часом вороженьки Чинять свою волю», - Тарас Шевченко.
Найперша асоціація з цим словом – Гімн України: «Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці». Та чи правильно так казати?
В оригінальному вірші Павла Чубинського, надрукованого у 1863 році, який ліг в основу гімну, використано слово «вороги». Однак, щоб надати йому мелодійності, слово змінили на «ворІженьки». Слово вперше з'явилося в буклеті Дениса Січинського, коли він адаптував текст до виконання, тим самим зменшуючи агресивність тексту.
Однак, текст гімну змінювався кілька разів. Тому й в публікаціях тексту гімну різного часу можна зустріти варіанти слова і через «о», і через «і».
Остаточну версію затвердили у 2003 році, тоді змінили слово «ворОженьки» на «ворІженьки». Тому саме лише такий варіант є правильним.
Це пояснюється наступним правилом правопису: іменники з повноголоссям -оро-, коли «о» переходить в «і» в словах зі значенням зменшеності: борода – борідка – борідонька, борідочка; ворог (вороги) – воріженько (воріженьки); дорога – доріжка – доріженька, доріжечка; корова – корівка – корівонька.
Радіо Трек: НОВИНИ
В Україні скоротили літні канікули. Міносвіти ухвалили рішення
«Ці регіони залишаться в окупації на роки»: мольфар засмутив пророцтвом
Навіть рідним не давайте: юрист пояснила, через що можна втратити все майно і житло
В Україні з'явилися нові 50 грн в оригінальному дизайні: як виглядає купюра (ФОТО)
«Це коли такі правила з'явилися?»: люди незадоволені «нововведенням» ПриватБанку
Батюшка і матушка – неправильно: як правильно казати українською? Відповідь ПЦУ
«Це жесть»: якими українськими відповідниками можна замінити цей російський вислів?
«Редко, но метко»: як правильно сказати українською цей вислів?
«Ще не вмерла Україна» ввімкнули на дискотеці в росії
«Ще не вмерла Україна» ввімкнули у супермаркеті Санкт-Петербурга
У Рівному поряд з кафе "Fortissimo" знайдено пенсійне посвідчення, на ім'я Ремізова Віра Олексіївна За деталями звертайтесь за номером: +380964330774
У Рівному шукають вівчарку по кличці Луна. Зелений ошийник, зникла в районі Боярки 5 лютого. Номери власників: 0969732925
Біля магазина «Копійка» на розі вулиць Грушевського та Гайдамацької (колишня Струтинської) знайшли ключі. Телефонувати за номером: 0689097415