Вона мріяла вирощувати квіти, але стала унікальним лікарем у Рівному

Розповідь про першого в Україні гепатолога

Щорічно 28 липня проводять акції до Всесвітнього дня боротьби з гепатитами.

Проблеми вірусних гепатитів протягом не одного десятиліття залишаються надзвичайно актуальними. Це зумовлено широкою розповсюдженістю, особливостями шляхів передачі, труднощами діагностики, розвитком серйозних ускладнень, обмеженням доступу до лікування, а також низьким рівнем усвідомленої поінформованості загального населення та медичних працівників, яке падає важким тягарем на систему охорони здоров`я.

Серед вірусних гепатитів найбільшу проблему становлять гепатити В та С, які призводять до 96% смертей, пов`язаних з вірусними гепатитами.

Ускладнення вірусних гепатитів: цироз печінки та рак печінки, які є основним тягарем для системи охорони здоров`я, оскільки призводять до інвалідності, скорочення тривалості та якості життя працездатного населення та передчасної смерті.

 

 

Зокрема, близько 57% випадків цирозу печінки та 78% випадків первинного раку печінки зумовлені впливом саме вірусних гепатитів В та С.

Радіо Трек продовжує знайомити наших читачів з лікарями, які рятують життя мешканцям нашої області.

Зокрема, у 2019 році ми підготували такий матеріал про жінку, яка стала професіоналом у своїй роботі, здобула науковий ступінь, а головне, має когорту вдячних пацієнтів.

Отож, Галина Мартинюк - завідувачка Рівненського обласного гепатологічного центру. Нині за її плечима понад 30 років стажу і тисячі пацієнтів, яким допомогла зберегти здоров’я.

 

Саме вона на початку 90-х років першою в Україні почала вивчати гепатит С. Захворювання відкрили і почали досліджувати у 80-х роках минулого століття.

Під час розмови усі телефони пані Галини не затихали. Телефонували і колеги, і пацієнти, і родичі пацієнтів. З усіма вона говорила спокійно, роз’яснювала і давала настанови.

Про початок кар’єри лікаря Галина Мартинюк говорить з усмішкою:

Це дивна історія. Я ніколи не хотіла бути лікарем. Я мріяла вирощувати квіти, я просто жила квітами. І донині я захоплююсь квітами. Але вступити до столичної сільськогосподарської академії не вийшло.

 

Тож вирішила спробувати свої сили і за компанію з подружкою подала документи до медичного інституту у Вінниці. І випадково вступила.

Але згодом зрозуміла – випадковостей не існує.

Галина Мартинюк говорить, що вибір 16-річної дівчини стати лікарем підтримала її мама. Тож до навчання ставилась відповідально і полюбила медицину. Однак мало не покинула виш на 1 курсі, коли отримала  «двійку» з анатомії. Навіть зібрала речі і поїхала додому на Вінничину. Проте, порадившись з мамою, повернулась на навчання.

Потім, каже Галина Мартинюк, бажання покинути медицину більше не виникало:

Під час навчання підпрацьовувала медсестрою. Закінчила педіатричний факультет і розпочала роботу лікаря у Новій Рафалівці Володимирецького району. Згодом переїхала у Рівне, де працювала завідуючою у дитячому інфекційному відділенні. Вийшла заміж і народила сина.

 

Коли сину ще не було й трьох років, я вирішила, що хочу знову навчатися. Поїхала до Москви і захистила дисертацію про гепатит С. Це була перша наукова робота про цю недугу в Україні. І потім всю себе я присвятила вивченню гепатиту.

Лікар каже, що ніколи не мріяла займатися науковою діяльністю. Це сталося якось випадково і взагалі, говорить Галина Мартинюк, у її житті не було нічого спеціально. Просто так складались обставини.

Постійно навчаючись і вдосконалюючи свої знання, Галина Мартинюк у 2000 році очолила один із перших в Україні гепатологічних центрів. Нині тут надають консультативну та стаціонарну допомогу пацієнтам різних вікових груп з патологією печінки. 

Окрім роботи з пацієнтами, Галина Мартинюк працює ще зі студентами й має науковий ступінь:

кандидат медичних наук, доцент кафедри здоров'я людини та фізичної реабілітації – МЕГУ і викладач на кафедрі удосконалення лікарів у Львівському медуніверситеті.

Сама ж вона про себе сказала: 

Я трудоголік. Якщо щось роблю, то щоб правильно і на найвищому рівні.

 

А головне: я люблю своїх пацієнтів.

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Знайдено паспорт

Знайдено паспорт на прізвище Єфімчук Анастасія.    

Загублено документи на Войцеховський

Загублено документи на прізвище Войцеховський Віталій. Прохання повернути загублене за винагороду.  

Знайдено ключі

Знайдено  ключі від автомобіля «Хюндай»    

Більше оголошень