Відразу 3 категорії українців можуть оформити європейську пенсію

Йдеться про так зване «вікове вікно», від якого залежать умови нарахування та розмір виплат

Жити в Україні й отримувати пенсію з Польщі? Так, це реально. Принаймні для тих людей, які мають стаж роботи у сусідній державі. При цьому не обов’язково абсолютно весь стаж напрацьовувати лише у польських компаніях. Можна пропрацювати там навіть 1 рік і вже претендувати на соціальні виплати. Втім, їх розмір у такому випадку буде відповідним (мізерним, якщо бути точними).

Загалом є три групи людей, які можуть оформити польську пенсію

Три вікові категорії українців, які можуть оформити польську пенсію:

  1. Люди, народжені до 1949 року. Для цього треба мати мінімальний стаж, набутий сумісно в Україні та Польщі. Для жінок мінімум 20 років, а для чоловіків мінімум 25. При цьому в Україні ви можете мати 19 років стажу, а в Польщі лише один і на польську пенсію ви вже будете претендувати.
  2. Народжені у період між 1949 і 1969 роками. Ці люди можуть розраховувати на виплату, але її розмір варіюється від кількості податків, які вони та роботодавець заплатили. Іноді пенсія може становити всього один або два злотих. І таке буває...
  3. Особи, народжені після 1969 року. Ситуація ідентична, як у попередній групі, але трохи краща. Роботодавці цих осіб, сплачували податки і в Пенсійний фонд і в ZUS, тоді як в попередньому пункті лише в одну з цих організацій.

Головна умова, аби претендувати на виплати  —  офіційне працевлаштування.

Джерело: gsminfo

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai. Якщо документи ваші - телефонуйте 

У Рівному знайдено окуляри та телефон

У Рівному, на вул. Відінська, 39 біля М'ясомаркета/ біля АТБ знайдено  окуляри  та телефон. Знайдене передали продавцям на касу магазину 

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Більше оголошень