Відомий епідеміолог спрогнозував закінчення епідемії COVID-19 в Україні

Не так скоро, як хотілось би, але вже менше, ніж рік…

Уже майже рік світ живе у реаліях пандемії. Масова вакцинація й досі не почалася, а карантинні заходи дають лише нетривалий й локальний результат.

Які б обмежувальні заходи уряд не впроваджував би в Україні, люди все одно хворітимуть, щонайменше до осені 2021 року, вважає лікар-епідеміолог, інфекціоніст Олексій Галімський.

На його думку, вже у вересні 2021 року можна буде з упевненістю говорити про те, що частина населення України має стійкий імунітет до коронавірусу. Цьому сприятиме одразу кілька чинників – і вакцинація, і набутий імунітет шляхом перенесення хвороби.

Я сподіваюся, що ми відносно спокійно увійдемо в наступну осінь. З урахуванням того, що багато людей перехворіє, хтось вакцинується. До вересня 2021 року може бути сформований певний імунний прошарок, який погасить загострення епідемії, – розповів Олексій Галімський виданню OBOZREVATEL.

За його словами чимало українців, хто переніс COVID-19, отримали специфічний імунітет, який приймає форму спеціальних Т-клітин, а не антитіл, які є маркерами перенесеної хвороби.

Неправильно говорити, що імунітет до коронавірусу зберігається до 6 місяців. Стільки визначаються в крові антитіла після перенесеного захворювання. Але імунітет до вірусних захворювань обумовлений не тільки рівнем антитіл, але і специфічно активованими лімфоцитами, «клітинним імунітетом». Скільки зберігаються вони, мені важко сказати. Можуть роками, можуть десятиліттями, – підкреслює інфекціоніст.

Важливо зауважити, що наразі йдеться про той штам вірусу, який нині поширений в Україні. Якщо у Європу «увійде» новий штам вірусу, пандемія може розвиватися уже за іншим сценарієм.

За матеріалами РБК-Україна

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4 

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Радянська

Ольга Радянська

Знайдено панель від багажника автомобіля

Біля ТРЦ «Арена» знайдено панель від багажника легкового автомобіля.  З вигляду панелі видно, що автомобіль невеликих розмірів.   

Знайдено технічний паспорт на прізвище Садовець

Під час розмитнення авто знайдено технічний паспорт на Volkswagen ВК 3109 ВВ.  На прізвище Садовець Олена Валеріївна, Гощанський р-н.   

Знайдено посвідчення дитини з багатодітної сім’ї на прізвище Антонюк

Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, яке належить Антонюку Богдану Сергійовичу, знайшли у Рівному. Дата видачі 17 січня 2019 р.  

Більше оголошень