Як захистити своє взуття від дощу, сльоти і снігу: головні поради експертів

... щодо носіння та висушування різних видів черевиків

Експерти розповіли, як захистити взуття і правильно подбати про нього під час дощу, сльоти й снігу. 

Шкіряне взуття

Під час дощу і мокрого снігу можна використовувати універсальні водовідштовхувальні спреї, які коштують недорого.

До складу таких засобів входить натуральний віск або тваринний жир. Також для довгого захисту можна використовувати спрей з наночастинками.

Можна ще використовувати дешевий варіант - захисні креми на основі натуральних жирів, восків і масел. Але потрібно враховувати, що спреї краще просочують шкіру, забезпечуючи їм не тільки захист, але і необхідний догляд.

Якщо ж ваша шкіряне взуття постраждало від води, то його можна обробити та спеціальними очисниками. Вони допоможуть зняти плями й розводи.

Коли чобітки висохнуть, треба нанести на них бальзам-відновник і після просушування обробити взуття захисним засобом.

Замшеве взуття

Деякі думають, що замшеве взуття підходить тільки для гарної погоди, і снігу, сльоти воно не любить, але це не так. Головне – правильно доглядати за таким взуттям.

  • Якщо ви вибираєте замшеве взуття на зиму, то зупиніть свій вибір на взутті з високою підошвою. Тоді сльота вам буде не страшна.
  • Перед першим виходом на вулицю в замшевому взутті, обробіть його захисним спреєм від бруду і промокання. Зробити це краще двічі з інтервалом в добу.
  • Якщо сольові розводи все ж дісталися до вашого взуття, їх необхідно замити ватним тампоном, який потрібно змочити в розчині шампуню для волосся. Взуття зі штучної замші краще мити засобом для вовни і шовку.
  • Висушіть взуття, а потім обов'язково проведіть йому парові процедури і «розчешіть» замшу спеціальною щіткою.

Сушка взуття

Якщо ваше взуття промокло, то сушити його необхідно поступово:

Не можна ставити взуття відразу на гаряче, тому що клей пересихає і плавиться підошва!

Також, коли ви сушите взуття, треба витягнути устілки.

Джерело: Аргументи і факти

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Загублено рюкзак із документами

Загублено рюкзак золотистого кольору на зупинці біля Сільпо біля автовокзалу. В ньому  документи, на прізвище Годунко, гроші та дитячі речі. Якщо хтось знайшов, повідомте за номером 0978401501.

Знайдено паспорт у Рівному

Вчора на проспекті Миру на переході біля "Фокстроту" було знайдено пластиковий паспорт України, на ім'я Мікаберідзе Максим Максимович 05.04. 2006 р.н, харківська прописка. Звертатись за телефоном 0979764361 - Богдан

У Рівному знайшли студентський квиток

У Рівному, 1 жовтня, на тротуарі, між Басів Кутом і Щасливим, знайшли студентський квиток. Він належить Січкару Григорію , студенту НУВГП.   Власника просимо звернутись за номером:  +380667642577 — Людмила

Більше оголошень