Штучна VS Жива: яку ялинку обрати для новорічних свят?
Вічне питання
Традиція прикрашати ялинку на Новий рік, з’явилася ще за часів Петра I. Тоді це, звичайно ж, було живе дерево. Сьогодні у нас є вибір того, яку ялинку купити – живу чи штучну.
І в тих, і в інших є як плюси, так і мінуси.
Жива ялина
Що стосується живих дерев, то їхня головна перевага в натуральному ароматі хвої. Але все свято може бути зіпсоване, якщо ялинка за кілька днів перебування в будинку скине всі голки.
Щоб такого не сталося, потрібно знати, як правильно вибрати новорічне дерево.
Для початку потрібно визначитися, що купувати – сосну чи ялинку?
Сосна здатна простояти довше ялинки, приблизно на 1 тиждень. Тому ялинки, як правило, з’являються у продажу безпосередньо перед святом.
Потім визначтеся з місцем, де стоятиме ялинка.
Добре, якщо воно буде якнайдалі від опалювальних приладів. Тепер стає зрозуміло, якими габаритами вона має бути.
Вибираючи дерево, насамперед зверніть увагу на зріз його ствола. Якщо ви помітили темну облямівку, залиште цю ялинку, вона прослужить не довго.
По-друге, підніміть ялинку, що вам сподобалася, і, взявшись за середину стовбура, вдарте об землю її нижньою частиною. Якщо багато голок при цьому обсипалося, вибирайте іншу ялинку.
У нещодавно зрізаного дерева гілочки еластичні та мають запашний аромат. Якщо ви знайшли відповідне дерево, перевірте його ствол на наявність грибка, плісняви та інших сторонніх предметів.
Ризикнувши купити ялинку заздалегідь, зберігайте її на балконі або на вулиці. Якщо ялинка довго перебувала на морозі, то відразу вносити її в теплу квартиру не рекомендується.
Потримайте її спочатку на балконі або в коридорі, що не опалюється.
Ставити ялинку найкраще в місткість з піском, який змочений водою, в яку додані аспірин, 2 столові ложки цукру, трохи гліцерину і желатину або у відро з водою, в якій розчинили 1,2 чайної ложки лимонної кислоти і 1 ложка желатину.
А перед встановленням дерева очистіть його стовбур від кори сантиметрів на 10-15.
До переваг живих дерев можна віднести:
- екологічність;
- порівняно низьку ціну;
- натуральний вигляд.
До недоліків – невеликий термін життя, значну кількість сміття, легкозаймистість.
Штучна ялина
Вибираючи штучну ялинку, враховують, що служити вона буде не один рік. На ціну такого дерева будуть впливати такі фактори:
- розмір;
- матеріал та різноманітні дизайнерські рішення – шишки, сніг на гілках, пухнастість тощо.
Вибираючи штучну ялинку, зверніть увагу на вогнестійкість матеріалу, з якого вона виготовлена і міцність голок.
За технологією виготовлення, штучні ялинки діляться на: виготовлені з ПВХ плівки та литі.
Другий вид природно натуральніший, але до того ж і коштує дорожче.
А за принципом складання вони поділяються на ті, у яких кожна гілочка кріпиться до ствола за допомогою спеціальних гачків і ті, у яких гілки вже прикріплені до ствола. Цей вид простіше і не вимагає багато часу для збирання, але й коштують такі ялинки дорожче.
Вибираючи штучну ялинку, зверніть увагу на те, з якого матеріалу зроблена її підставка.
Краще віддати перевагу металевим основам, вони будуть стійкішими.
До переваг таких новорічних дерев відноситься їх низька пожежонебезпечність, термін служби не менше 5 років, величезний вибір на вигляд і те, що вона не обсипатиметься подібно до натурального дерева.
А щодо її недоліків – висока ціна, екологічність залежить від кожної конкретної моделі й те, що її потрібно десь зберігати протягом року.
Радіо Трек: НОВИНИ