Рівненський адвокат і бізнесмен зруйнував усі шаблони про «американську мрію». Після роботи у Space X?

Василь Харчук, повен ідей, скоро повертається в Україну працювати й …одружитися?

Адвокат, власних медичних клінік у Рівному, а в минулому ще й керуючий справами апарату Рівненської облради Василь Харчук давно працює у США за контрактом у компанії самого Ілона Маска. Як потрапив у США, що для нього «американська мрія» та навіщо йому адвокатська справа – Василь Хачук розповів журналістам видання «Вісті Рівненщини». 

Відомо, що Василь Харчук проживає у місті Лос-Анджелес із кінця січня 2021 року.  Каже, що після того, як пройшов відбір у компанію «Space X», зібрав необхідні речі, купив квиток на літак і … прилетів у США.

До речі, нещодавно Василь Харчук показував, як вакцинують американців проти ковіду. 

Але зараз рівнянин завершує роботу у компанії Ілона Маска і планує чим буде займатись в Україні. 

– Чому ти все ж вирішив податися в США, адже у Рівному у тебе бізнес, ти маєш кілька медичних клінік, три роки тому отримав посвідчення адвоката, тобто ти залишив зону свого комфорту.  До речі, хто займається твоїм бізнесом у Рівному, поки ти в США?

– Якщо я відповім, що дуже люблю подорожувати і просто захотів провести зиму у сонячній Каліфорнії, то ніхто не повірить. Насправді це також була одна із причин, просто так склалися обставини, які сприяли мені у цьому. Світ дуже стрімко рухається вперед. Ми не встигаємо озирнутися, коли те, що вчора ще було для нас зовсім новим, сьогодні уже є застарілим і нікому не потрібним. Так і з міжнародними бар’єрами. Якщо ще 10 років тому вони видавалися нам стійкими й міцними, то зараз вони більше уявні, ніж справжні. Я веду до того, що світ глобалізується, міжнародне спілкування поглиблюється. Можливості реалізувати себе в інших країнах світу зросли у рази, і я завжди намагаюся  користуватися цим у своєму житті. Це цікаво, це нові друзі, нові пригоди.


– Ти повірив у американську мрію, наскільки реально звичайному   українцю  влаштуватися на високооплачувану роботу в США?

– … У мене ніколи не було американської мрії у тому значенні, в якому з’явилося це поняття. Американська мрія – це поняття з часів великої економічної депресії, коли усі розглядали США як країну, де життя буде в рази кращим, кожен автоматично стане багатшим і зможе отримати все, чого забажає. 

Тобто, реалізувати американську мрію здебільшого означало «за будь-яку ціну потрапити до США, ну а там уже закрутиться».

 

З тих часів Америка змінилася, як і решта країн. Щобільше, за даними багатьох рейтингів американські міста є аж ніяк  не найкомфортнішими для проживання.

 

Зараз люди, які хочуть щось змінити у своєму житті, все частіше обирають Австралію, Нову Зеландію і навіть країни Азії.

Тому я вважаю, що «американську мрію» в нинішній час можна втілити не лише в США, а й в інших країнах світу, в тому числі й в Україні. Купити квиток і змінити країну зараз не проблема. Проблема в тому, чи знаєш ти, чим будеш займатися на новому місці.
Ринок праці в США дуже насичений.

Водночас конкуренція серед аплікантів зашкалює, в тому числі й через дворічну пандемію коронавірусу. Багато американців втратили роботу і додалися в списки тих, хто її шукає. Іноді конкуренція сягає 80-100 осіб на одне місце, якщо це дуже добра вакансія.  Українець може влаштуватися на добре оплачувану роботу, але робота сама його не знайде. Потрібно мати вищу освіту, хороший рівень англійської мови й, звичайно, право на роботу. Це не легко, але можливо.

– Space X – це проєкт Ілона Маска. Ти працюєш за контра­ктом?  Працюєш як фахівець з права чи відповідаєш за якийсь інший напрям роботи?

– SpaceX – це проєкт однодумців, які живуть мрією, а їх наставником та натхненником є Ілон Маск. Так, моя робота пов’язана з юридичною частиною (договори, контракти, аналітика тощо). Паралельно навчаюся в Університеті південної Каліфорнії.

–  Бачив у Інтернеті повідомлення, що NASA призупинило контракт зі Space X на суму 2,9 млрд за позовом компанії-конкурента. Є ризик втратити роботу? І взагалі, як надовго ти плануєш залишатися в Америці?

– Мова іде про проєкт «Артеміда», який компанія має реалізувати спільно з NASA з доставки астронавтів на Місяць. Те, що хтось не погоджується з укладеними контрактами  та їх оскаржує, є нормальною практикою. Так зароджується конкуренція. А конкуренція, як ми знаємо, це двигун прогресу.

Я вважаю, що компанія є самодостатньою і без державних проєктів. Кожен, хто працює на SpaceX, не має жодного відчуття страху втратити роботу, адже ставиться до своїх завдань як до місії, а не способу заробити гроші. Я - тим більше, бо приїхав з усвідомленням тимчасовості проєкту.

Мій контракт завершується наприкінці червня цього року, і я планую повернення в Україну.


– Наскільки корисним став для тебе цей досвід роботи в Америці?

– Я не люблю слово «досвід». Перейняти досвід – означає перейняти шаблони чужого мислення. Багато наших чиновників з України часто їдуть за кордон, витрачають на відрядження великі гроші, щоб начебто перейняти досвід, а потім повертаються в Україну і нічого не впроваджують.

Я не вмію жити й працювати за чужими шаблонами. Вважаю, що кожна людина повинна формувати власне незалежне мислення, створювати продукт своєї розумової діяльності, а не копіювати інших.

Чи принесла мені користь моя поїздка в США в цілому? Безумовно. Я вийшов із зони свого комфорту, а це завжди удосконалює.


– Коли плануєш повернутися в Україну і де себе бачиш після США?

– В Україну планую повернутися наприкінці червня цього року. Продовжу свою роботу в Києві, займатимусь адвокатською діяльністю та розвивати медичний бізнес. Є плани розпочати втілювати інші проєкти, але поки це на стадії обговорень.

– Наскільки мені відомо, ти неодружений, можна сказати, завидний холостяк. Чи не плануєш змінити свій статус після повернення зі США чи навіть там?

– Наразі неодружений. Можу лише сказати, що це станеться точно не у США.

– Чи важко було звикнути до американського способу життя?

– Я не вперше в Сполучених Штатах, тому звикнути до певних усталених американських порядків мені було набагато простіше, ніж тим, хто вперше приїздить на тривалий термін. Тим більше, що американський спосіб життя – це не щось особливе, як нам звикли розповідати або показувати в кіно. Є свої особливості в комунікації, однак до цього швидко звикаєш.

– Чим схожі українці з американцями і чим відмінні?

– Ну, по-перше, усі ми люди, які хочемо бути щасливими, жити комфортно, не хворіти. Усі ми купуємо продукти в магазині, святкуємо дні народження, спізнюємося, сперечаємося, радіємо і сумуємо.

Різниця в тому, що американці тривалий час живуть в стані спокою. У свій час вони утворили країну, в якій домовилися жити за певними правилами, у повазі до закону та один до одного.

 

Відтоді змінюються уряди, президенти, проводяться реформи, але цей об’єднуючий стержень залишається.

 

Тому американці щасливі, бо впевнені у силі своєї держави, стійкості запроваджених порядків і правил.

Що відбувається у нашій країні?

Ми знаходимося у стані триваючої боротьби за щось і проти когось. Ми постійно боремося за реформи, за чесні суди, за прозорі вибори, за «євробляхи», за пенсії й так далі.

У нас великий розрив між усвідомленням несправедливості, яке панує у суспільстві, і тим, як на це реагує кожний новий керівник у владі.

 

Це робить більшість із нас нещасними, незахищеними та невпевненими.

Чи можемо ми в такому становищі радіти життю? Очевидно, що ні. Це і відрізняє нас від американців.

Радіо ТРЕК у Telegram. Viber: 063-734-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли посвідчення військового

На вулиці Шевченка у Рівному знайшли посвідчення військового. Документ виданий на ім'я Татаріна Бориса Петровича. За детальнішою інформацією варто звертатися за номером - 096 795 83 31

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

Більше оголошень