«Відігратися» на зарплаті за рахунок премій уже не вийде: зміни для держслужбовців

Правила оплати праці оновлюють, Уряд вже схвалив законопроєкт

Позавчора, 22 листопада 2022 року, Уряд схвалив проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо запровадження єдиних підходів в оплаті праці державних службовців на основі класифікації посад».

Про це повідомили на Урядовому порталі.

Основними нововведеннями стало:

  1. Запровадження прозорої системи оплати праці на основі класифікації посад. Так, оплата праці державного службовця має враховувати кваліфікацію і досвід, важливість та складність роботи на посаді, ступінь відповідальності, а також результативність, ефективність та якість виконання посадових обов'язків.
  2. Чітке розмежування заробітної плати на основну та додаткову.

Основна частина має складати не менше ніж 70% на індивідуальному рівні (фіксована виплата та основна винагорода). Сюди належать: надбавка за вислугу років, надбавка за ранг, допомога до щорічної відпустки. Оклад, тобто грейд, визначаються на основі класифікації посад державної служби згідно з Каталогом типових посад.

 

Додаткова ж частина має складати не більше ніж 30% на індивідуальному рівні (залежить від особистого внеску в загальний результат роботи органу). Сюди відноситься премія (місячна або квартальна), премія за результатами оцінювання, компенсації за додаткове навантаження і за вакантною посадою.

  1. Обмеження стимулюючих виплат. Премія за результатами щорічного оцінювання не може перевищувати розміру посадового окладу. Місячна премія державного службовця не може перевищувати 30%, а квартальна - 90% розміру його посадового окладу.
  2. Встановлення максимального розміру надбавки за вислугу років на рівні 30% від підвищеного посадового окладу.

Згідно з положеннями законопроєкту запровадження нової системи оплати праці держслужбовців передбачається з 1 січня 2024 року, крім державних службовців державних органів, діяльність яких регулюється спеціальними законами, для яких передбачається запровадження нової системи оплати праці з 1 січня 2025 року.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень