Зарплати в Україні зростуть на 30%. Коли українці побачать більші гроші

Прогнози озвучили у Нацбанку

У НБУ порахували, що до кінця 2022 року зарплати українців впадуть на 12,3%. Проте реальні зарплати з урахуванням інфляції - на 26,9%.

Проте уже у 2023 очікується зростання номінальних зарплат на 32,8%, реальних - на 4,6%.

Аналітики пояснюють, що наразі робочої сили на ринку набагато більше, аніж реальних робочих місць. Невпевненість людей у стабільності заробітку змушує їх погоджуватися на менш оплачувану роботу та ще й не за спеціальністю.

Надалі ж НБУ прогнозує відновлення економіки. Це пожвавить попит на робочу силу.

Повернуться високі темпи щорічного росту номінальних зарплат. У наступному році вони перевищать свій довоєнний рівень, однак в реальному вимірі зростатимуть досить повільно через високу інфляцію, - зазначили в НБУ.

Водночас у наступному році, відповідно до проєкту державного бюджету на 2023 рік, зростання соціальних виплат буде стриманим та відповідатиме зростанню прожиткового мінімуму. Надалі їх збільшення пришвидшиться завдяки нарощенню ресурсів бюджету, прогнозують в НБУ.

Джерело: РБК-Україна

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai. Якщо документи ваші - телефонуйте 

У Рівному знайдено окуляри та телефон

У Рівному, на вул. Відінська, 39 біля М'ясомаркета/ біля АТБ знайдено  окуляри  та телефон. Знайдене передали продавцям на касу магазину 

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Більше оголошень