Види спорту для дітей: які секції найкраще підійдуть для хлопчиків, а які — дівчаткам (ВІДЕО)

Обираючи спорт для дітей, варто орієнтуватися на їхні вподобання та задатки

Спорт для дітей не менш важливий, як і для дорослих. Оскільки саме в маленькому віці закладаються основи майбутнього здоров'я.

Саме тому до вибору виду спорту для дітей батькам слід підійти з особливою відповідальністю, повідомляє ТСН.ua.

Якщо все правильно проаналізувати, то заняття принесе максимальну користь і для фізичного, і для психологічного здоров'я дитини. 

Отож, що треба враховувати, аби правильно обрати спорт для дитини.

Темперамент дитини і вид спорту 

Щоб дитина отримувала користь від занять, варто під час вибору спортивної секції враховувати її задатки, характер і темперамент, радять фахівці.

Часто батьки  це ігнорують. Орієнтуючись на власні мрії, вони забувають про своїх чад, а потім дивуються, чому цікаві заняття викликають у них відразу, негативні емоції та взагалі відбивають бажання до спорту, —  розповіла психологиня Наталія Носаль.

Вона пояснила, які заняття спортом підійдуть сангвінікам, холерикам, флегматикам та меланхолікам.

Діти-сангвініки допитливі й товариські. Вони не люблять рутину, а тому швидко втратять інтерес до монотонних занять. Вони легко вливаються у колектив, а тому для них найкраще підійдуть командні та активні види спорту: хокей, футбол, баскетбол, фехтування, гірськолижний спорт, легка атлетика тощо. 

Діти-холерики жваві, енергійні та темпераментні. Тому ці якості краще спрямувати на фізичний розвиток, де б вони мали інтенсивні заняття. Для них підійдуть, зокрема, футбол, волейбол, баскетбол, боротьба, бокс, лижний спорт, серфінг тощо.

Діти-флегматики повільні, спокійні, але дуже вперті та наполегливі. Для них найкраще підійдуть секції, де не важлива швидка реакція, — гімнастика, шахи, східні єдиноборства, біатлон.

Діти-меланхоліки дуже тихі, задумливі та слухняні. Для них найкраще підійдуть неспішні заняття, які потребують уважності, а не активності. Зокрема, стрільба, кінний спорт.

Здоров'я та спорт

Перед тим, як обрати спорт для дітей, варто проконсультуватися з лікарем.

Дозволити чи заборонити дитині займатися певним видом спорту має педіатр чи сімейний лікар з огляду на стан здоров’я, віку чи хронічні захворювання. Під час занять часто бувають травми чи віддалені наслідки, які можуть з’явитися після закінчення великого спорту. Батьки мають це розуміти на початку шляху. Заняття фізичною культурою не мають жорстких обмежень, просто потрібно правильно обрати вид активності, який принесе найбільшу користь саме вашій дитині, — розповіла педіатриня Маргарита Кудлай.

Лікарка наголошує, що спорт і фізична культура — різні речі. Перше має мету - перемогу над суперниками. Друге - відновлення, зміцнення та підтримку здоров’я.

Під час плавання залучені всі групи м’язів. Воно мало травмонебезпечне, а також позитивно впливає на серцево-судинну, дихальну систему. Плавання допоможе зміцнити м’язи спини, що сприятиме розвитку правильної постави.  Під час занять танцями можна обрати багато різних напрямів для постави, розвинення гнучкості та балансу.

Якщо мета схуднути, то це мають бути активні види спорту: плавання, футбол, танці, біг, бойові мистецтва. Якщо, навчитися працювати в команді, більше часу проводити на свіжому повітрі, то це футбол, волейбол, теніс чи веслування.

Головне — систематичність занять та дозованість фізичного навантаження. Дитина має займатися з задоволенням. Безперечно, буває різний настрій, але якщо дитина систематично відмовляється йти на заняття, приходить в поганому гуморі чи роздратована, то варто спробувати змінити вид активності.

Стать та спорт

В який спорт віддати хлопчика — це запитання часто ставлять собі батьки, які мають синів. Аби не помилитися з вибором, варто враховувати темперамент дитини, вік та фізичні задатки.

Найкраще для активних хлопчиків підійдуть командні види спорту, як от футбол, баскетбол, хокей, волейбол тощо. Невисоким діткам з аскетичною тілобудовою — веслування, велоспорт, лижі, шахи тощо. Хлопчики з яскраво вираженим масивним скелетом добре проявлять себе там, де необхідна фізична сила: боротьба, альпінізм, важка атлетика.  

Обираючи, в який спорт віддати дівчинку, треба також керуватися її захопленнями, темпераментом, віком та станом здоров'я.

Якщо батьки хочуть, аби їхня дочка розвивала гнучкість, грацію чи скорегувала фігуру, то обрати варто художню гімнастику, фігурне катання, танці, теніс. Для худорлявих дівчаток підійдуть балет, легка атлетика, плавання. Якщо дітки схильні до повноти, то їм потрібні регулярні фізичні навантаження: веслування, велоспорт, плавання, дзюдо, йога, плавання.

Вік і спорт

З якого віку віддати дитину до секції, батьки вирішують самостійно. Ідеальний вік, кажуть психологи, від трьох років. Зазвичай, раніше до секцій не приймають. Для найменших діток заняття мають бути у вигляді гри та тривати до 30 хвилин не понад два дні на тиждень. З віком тривалість збільшується і у п'ять років може досягнути трьох разів на тиждень тривалістю до двох годин. 

3-5 років

Вік від трьох років ідеальний для розвитку координації та гнучкості у дітей. Оскільки вони ще малі, то краще займатися під пильним наглядом тренера. Дівчатка можуть можна почати знайомство зі спортом з аеробіки, художньої гімнастики, танців, акробатики, плавання. Хлопчики — з футболу, тенісу, хокею.

5-7 років

Шкільний вік — саме той час, коли у більшості батьків виникає питання: куди віддати дитину в сім років. Адже важливо, вміло поєднувати навчання та спорт. Вибір для дітей шкільного віку великий. Вони повноцінно можуть займатися у спортивних секціях, бо вже можуть приймати критику тренера та виконувати команди.

Аби у майбутніх школярів та учнів розвивалася комунікація, витривалість та загартованість, важлива під час навчання, для хлопців добре підійдуть групові заняття, а також дзюдо, тхеквондо, єдиноборства, легка атлетика. Для дівчат — це також гарний вік ще й для гімнастики та східних танців.

7-9 років

У цьому віці в дітей гарно розвивається вправність та спритність, швидка реакція та координація. Тому можна займатися настільним тенісом, гольфом, кінним спортом чи фехтуванням. Для дівчаток чудово підійде артистичне плавання та легка атлетика. Для хлопчиків — п'ятиборство чи важка атлетика. 

10-12 років

У дітей починає краще розвиватися фізичне навантаження та витривалість. Найкращі види спорту для дітей 10 років і старших — це, зокрема, лижі, сноуборд, бойові мистецтва, велоспорт, водне поло, стрільба, тріатлон, скелелазіння. Для дівчат та хлопців 10-12 років також підійдуть різні командні заняття, адже соціальна взаємодія важлива для них. 

Батькам варто пам'ятати, що будь-які види спорту для дітей корисні, бо виробляють сильний характер, загартовують, роблять більш дисциплінованими та відповідальними.

 

Обираючи спорт для дітей, варто орієнтуватися на їхні вподобання та задатки. Саме тоді заняття принесе найбільшу користь. 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли посвідчення водія та документи

У Рівному на автовокзалі на вулиці Київській знайшли посвідчення водія і техпаспорти, на ім'я Валерія Володимировича Смикало. За деталями звертайтесь за номером: 067 64 57 603

Загублені документи у Рівному: пропонують винагороду

Вчора у районі автовокзалу близько 8 ранку були загублені документи. Тих, хто знайшов, просять повернути за винагороду. Ліщук Руслан Романович - 0 (67) 408 57 66

Собаку з двома нашийниками бачили у Новому Дворі

У Новому Дворі помітили собаку. На вигляд це довгошерста німецька вівчарка, має два нашийники.

Більше оголошень