Вибір лабораторії: від чого залежить достовірність результатів аналізів

Як зрозуміти, що лабораторія надійна

У житті майже кожної людини настає момент, коли потрібно потурбуватися про власне здоров'я. Лікарі рекомендують – навіть якщо нічого не турбує, не варто забувати про профілактичні заходи. Впевненість у тому, що з організмом усе гаразд, буде гарантією гарного настрою і внутрішнього спокою.

Додаткова турбота про здоров'я може стати одним із проявів піклування не лише про себе, а й про близьких. Дізнатися про те, що відбувається з організмом, можна лише здавши аналізи. Як обрати лабораторію, щоб бути впевненим в отриманих результатах? Ми зібрали кілька рекомендацій.

Поцікавтесь ліцензією і сертифікатами

Обов'язковою умовою для проведення діагностики є наявність у лабораторії ліцензії. Про рівень якості управління лабораторією свідчить сертифікація на відповідність вимогам ДСТУ.

Для лабораторій в Україні є чинними два стандарти: ISO 9001:2015 «Системи управління якістю. Вимоги» і ISO 15189:2015 «Медичні лабораторії. Вимоги до якості та компетентності». Перевірити цю інформацію можна на сайті лабораторії.

Яким обладнанням та реагентами користується лабораторія?

Одним з ключових елементів, від яких залежить достовірність виконання аналізів є обладнання, яким користується лабораторія. На лабораторному ринку перевіреними виробниками вважаються аналізатори фірм Abbott, Siemens, BIO-RAD (США), Roche (Швейцарія), Sysmex (Японія), Phadia 100 (Швеція). Новітнє обладнання, окрім достовірності результатів, дає можливість робити дослідження оперативно та отримувати додаткові показники. Це ж стосується і реагентів. Якщо лабораторія оснащена перевіреними аналізаторами вищеперелічених фірм – використовувати реагенти, не передбачені виробником обладнання, просто неможливо.

Оцініть зручність користування лабораторією

Розвиненість мережі відділень і рівень обслуговування є визначальними під час вибору лабораторії. Поцікавтеся логістикою лабораторії, дізнайтесь, яким чином лабораторія зберігає і доставляє біоматеріал.

Уточніть, чи здійснює лабораторія відбір аналізів вдома, а також чи нема вікових обмежень серед клієнтів (наприклад, чи беруть аналізи у новонароджених). Хорошим показником роботи є терміни проведення тестування – провідні лабораторії роблять тести швидко.

Свідченням якісного підходу до роботи є графік забору аналізів. Багато людей впродовж тижня працюють, а відповідно піклування про своє здоров’я планують на вихідні. 

Всі ці вимоги є надзвичайно важливі для того, щоб отримати достовірний результат та довірити своє здоров’я якійсь одній лабораторії. Як дотримуються і чи відповідають вимогам провідні лабораторії в Україні, розповів Денис Мельник, співвласник медичної лабораторії «Ескулаб»:

- Ми працюємо на ринку лабораторних послуг понад 12 років і увесь цей час дбаємо про те, щоби кожен, хто звернувся до нас за допомогою, оперативно отримав якісний і достовірний результат.

 

Для нас важливим є оновлення лабораторного обладнання. Фахівці лабораторії проходять курси підвищення кваліфікації та можуть здійснити забір аналізів у людей похилого віку або у дітей. Активно розвиваємо напрямок забору аналізів удома.

 

Наша мережа розширюється, представництва лабораторії з'являються навіть у невеликих містах. Ідучи назустріч побажанням клієнтів, ми організовували роботу частини відділень у вихідні дні, – повідомив комерційний директор лабораторії «Ескулаб».

* - на правах реклами

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень