Вибір лабораторії: від чого залежить достовірність результатів аналізів

Як зрозуміти, що лабораторія надійна

У житті майже кожної людини настає момент, коли потрібно потурбуватися про власне здоров'я. Лікарі рекомендують – навіть якщо нічого не турбує, не варто забувати про профілактичні заходи. Впевненість у тому, що з організмом усе гаразд, буде гарантією гарного настрою і внутрішнього спокою.

Додаткова турбота про здоров'я може стати одним із проявів піклування не лише про себе, а й про близьких. Дізнатися про те, що відбувається з організмом, можна лише здавши аналізи. Як обрати лабораторію, щоб бути впевненим в отриманих результатах? Ми зібрали кілька рекомендацій.

Поцікавтесь ліцензією і сертифікатами

Обов'язковою умовою для проведення діагностики є наявність у лабораторії ліцензії. Про рівень якості управління лабораторією свідчить сертифікація на відповідність вимогам ДСТУ.

Для лабораторій в Україні є чинними два стандарти: ISO 9001:2015 «Системи управління якістю. Вимоги» і ISO 15189:2015 «Медичні лабораторії. Вимоги до якості та компетентності». Перевірити цю інформацію можна на сайті лабораторії.

Яким обладнанням та реагентами користується лабораторія?

Одним з ключових елементів, від яких залежить достовірність виконання аналізів є обладнання, яким користується лабораторія. На лабораторному ринку перевіреними виробниками вважаються аналізатори фірм Abbott, Siemens, BIO-RAD (США), Roche (Швейцарія), Sysmex (Японія), Phadia 100 (Швеція). Новітнє обладнання, окрім достовірності результатів, дає можливість робити дослідження оперативно та отримувати додаткові показники. Це ж стосується і реагентів. Якщо лабораторія оснащена перевіреними аналізаторами вищеперелічених фірм – використовувати реагенти, не передбачені виробником обладнання, просто неможливо.

Оцініть зручність користування лабораторією

Розвиненість мережі відділень і рівень обслуговування є визначальними під час вибору лабораторії. Поцікавтеся логістикою лабораторії, дізнайтесь, яким чином лабораторія зберігає і доставляє біоматеріал.

Уточніть, чи здійснює лабораторія відбір аналізів вдома, а також чи нема вікових обмежень серед клієнтів (наприклад, чи беруть аналізи у новонароджених). Хорошим показником роботи є терміни проведення тестування – провідні лабораторії роблять тести швидко.

Свідченням якісного підходу до роботи є графік забору аналізів. Багато людей впродовж тижня працюють, а відповідно піклування про своє здоров’я планують на вихідні. 

Всі ці вимоги є надзвичайно важливі для того, щоб отримати достовірний результат та довірити своє здоров’я якійсь одній лабораторії. Як дотримуються і чи відповідають вимогам провідні лабораторії в Україні, розповів Денис Мельник, співвласник медичної лабораторії «Ескулаб»:

- Ми працюємо на ринку лабораторних послуг понад 12 років і увесь цей час дбаємо про те, щоби кожен, хто звернувся до нас за допомогою, оперативно отримав якісний і достовірний результат.

 

Для нас важливим є оновлення лабораторного обладнання. Фахівці лабораторії проходять курси підвищення кваліфікації та можуть здійснити забір аналізів у людей похилого віку або у дітей. Активно розвиваємо напрямок забору аналізів удома.

 

Наша мережа розширюється, представництва лабораторії з'являються навіть у невеликих містах. Ідучи назустріч побажанням клієнтів, ми організовували роботу частини відділень у вихідні дні, – повідомив комерційний директор лабораторії «Ескулаб».

* - на правах реклами

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Скубік

У Рівному в районі Північного втрачено документи, на прізвище Скубік, а також техпаспорт на автомобіль та телефон. Прохання повернути за винагороду, телефонуйте 

Втрачено документи на прізвище Петеренчук

06 серпня на мікрорайоні «Північний» було втрачено сумку через плече сірого кольору з документами на прізвище Петеренчук. Якщо ви знайшли ці документи, прохання повернути за винагороду Тел.: (066) 67 07 841

На Відінській знайшли сумочку з дитячою іграшкою

Сьогодні, 21 липня, о 15:20 на зупинці вул.Відінській знайшли сумочку з дитячою іграшкою.

Більше оголошень