Ви нащадок вождя або шанованого чиновника, якщо маєте таке прізвище
Більшість прізвищ пов’язані з посадами, що характерні для періоду XVII–XVIII століть
Прізвища українців часто пов’язані з корінням козаків, а деякі означають посаду предка. За прізвищем можна дізнатися, чи обіймав предок посаду в міській або сільській верхівці влади
«Телеграф» вивчив Лексичну базу прізвищ українців та дізнався, які з родових імен походять від адміністративних посад предків українців. Частина цих прізвищ має популярність й у наші дні.
- Так, прізвища Войтович, Войтюк, Войт походять від посади голови міської громади чи старости села. Також «войтом» називали голову колегії суддів у стародавньому українському суді. Деякі історики вважають, що ці прізвища мають коріння з Німеччини, Польщі та Литовського князівства.
- Прізвище Воєвода та його інтерпретації означають, що предок міг бути вождем, полководцем чи правителем міста за часів Стародавньої Русі, або ж обіймав посаду голови воєводства у Польщі.
- Прізвище Комісар чи Комісаренко може мати кілька варіантів походження: від посадової особи, яку правителі в давнину наділяли особливими повноваженнями, або ж від чиновника XVIII – початку XX століть, який виконував функції поліцейського.
Ще один варіант походження цього прізвища — з посади уповноваженого Національного конвенту під час Французької буржуазної революції кінця XVIII століття, якого направляли з дорученнями до військ чи департаментів.
Дослідники зазначають, що більшість прізвищ пов’язані з посадами, що характерні для періоду XVII–XVIII століть. Саме в цей час сформувалася та закріпилася більша частина українських прізвищ.
Радіо Трек: НОВИНИ