Ви з роду красенів, якщо ваше прізвище звучить так: знайдіть своє у списку

Деяким українцям давали прізвища через їхній зовнішній вигляд

Українська історія дуже багатогранна. Цей факт відбився і на прізвищах українського народу. Прізвища можуть багато розповісти про наших предків, їх спосіб життя і рід занять.

А є такі, які можуть розповісти про красу та статність наших дідів-прадідів. Мовознавець Юрій Редько у своїй роботі «Сучасні українські прізвища» пояснив, які родові імена українців давали гарним людям. Про це пише видання «Телеграф»

Наприклад, якщо ваше прізвище звучить саме так: Гожий, Хороший, Хорошун, Хорошко, Принадний, Чистик, Форемний, це означає, що ви з роду красенів.

Ваші пращури справляли гарне враження на інших своїм зовнішнім виглядом.

А якщо людина була дуже гарна, її зовнішністю всі милувалися, то вона отримувала прізвище Мальований. Вона означала — «хлопець, як мальований». Ще таким людям надавали прізвище Краса. Тільки якщо такі прізвища не мали іронічного забарвлення та не перейшли з розряду прізвиськ.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Діана Білоус

Діана Білоус

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень