«Ви кажете, що ми вам даємо недостатньо. Але ж це ви не робили нічого, щоб у вас це все було»: заява Кербера

Американський військовий експерт зробив закид Кулебі

В інтерв’ю «ФАКТАМ» один із найактивніших лобістів України на Заході, президент аналітичного центру Potomac Foundation, американський експерт Філіп Кербер висловився й стосовно недостатнього постачання зброї західними партнерами.

Кербер свого часу працював зовнішнім радником прем'єр-міністра Великої Британії Маргарет Тетчер та генерального секретаря НАТО Менфреда Вернера, очолював департамент стратегії у Пентагоні, і загалом вважається дуже поінформованою людиною.

На запитання, чому нам дають зброї стільки, щоб ми трималися, але не йшли у наступ, він відповів:

 Так, вам дійсно потрібно набагато більше озброєння. Ви отримуєте його дрібними партіями. Наприклад, вам дали 15 французьких танків. Можливо, незабаром отримаєте вісім британських Challenger. Ще вам дадуть 50 американських Bradley.

Ви можете використовувати все, що вам дають. Але мені здається, що ваш міністр іноземних справ Дмитро Кулеба зробив величезну помилку кілька місяців тому, коли почав критикувати Захід за недостатню підтримку.

Глава МЗС Дмитро Кулеба

— Розумію, що вам надають не стільки, щоб це мало суттєвий ефект на хід бойових дій. Але дійсно хочу ще раз наголосити на моменті, який доводить мене до шалу. «О, ви даєте стільки, щоб ми могли встояти, але недостатньо того, щоб перемогти. Ви на Заході дивитесь, як Україна стікає кров'ю».

От тут я буду жорсткішим. Це не наша провина, що ви, хлопці, продавали у країни третього світу вироби своєї оборонної промисловості для отримання прибутку замість того, щоб розбудовувати власні Збройні Сили.

Навіть після семи років з початку цієї війни ви продовжували це робити.

 

Ви виробляли ракети дальнього радіуса дії. Однак зробили лише чотири штуки. А тепер кажете, що ми вам даємо недостатньо.

 

Але це ви ж не робили нічого, щоб у вас це все було. Ви маєте стидатися.

Американський військовий експерт Філіп Кербер

— Я завжди був найбільшим вашим лобістом, щоб ви отримували багато чого. Проте у підсумку ви отримали навіть більше, ніж я розраховував.

Але розумію, що інших на Заході реально дратуєте, що ви просите, оскільки ви не розбудовували власні сучасні технології й не виробляли озброєння.


Наприклад, ваш Харківський танковий завод — один з кращих заводів у світі.

 

Ваші конструктори взяли танк Т-72, у якого була дуже вразлива вежа, поставили на неї німецьку гармату, а місце для боєприпасів зробили ззаду за вежею.

 

І зробили з нього відмінний танк, який ідеально підходить для вашої місцевості.

 

На мою думку, він був би чудовим не тільки для вас, а, наприклад, для країн Балтії.

 

Але ви його не почали виробляти, це був тільки прототип.

"Я глибоко поважаю Залужного як людину, яка очолює українську армію в такий складний час", - сказав Філліп Кербер

— Ви могли б робити бойові машини піхоти, причому набагато кращі за Bradley. У вас були для цього технології. Але ви цього теж не робили.

Тому не звинувачуйте нас. Я вже мовчу про те, що ви не мобілізувалися й не готувалися, коли ще за шість місяців до вторгнення були очевидні всі ознаки майбутньої війни.

Від Редакції:

Військовий експерт говорить не всю правду:

  1. Ніхто у світі не очікував, що Росія розпочне проти нас війну. Ще у 2021 році таке не приходило, напевно, в голову навіть самому Керберу.
  2. Якби Україна продемонструвала Путіну більшу готовність до війни, то і Путін почав би цю війну інакше, а не дурним відкритим наступом «як на параді».
  3. Говорити зараз про те, що ми мали би зробити колись, - безсенсово. Зараз ми гинемо, фактично, і за інтереси Заходу. Хоча в першу чергу за Україну. Від Заходу ніхто не вимагає гинути на полях України, але допомогти нам тим, чого у них є надмір, вони повинні і ніякі виправдання «минулими роками» тут ні до чого.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Максим Розенко

Відкрити плей-лист

Знайдено номерний знак ВК3898СО

У Рівному знайдено номерний знак від автомобіля ВК3898СО. Якщо він ваш - телефонуйте:

Загублено ключ від автомобіля Merсedes

11 січня 2023 у Рівному загубили ключ від автомобіля Merсedes. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте

Знайдено гаманець і посвідчення водія Марії Степанюк

На вулиці Дубенській у Рівному знайшли гаманець і посвідчення водія Марії Степанюк. Загублене хочуть повернути власниці.   

Більше оголошень