Ви досі купуєте штучні квіти? Держекоінспекція застерігає (ФОТО/ВІДЕО)

Пластикова небезпека

Звичайно, набагато простіше поминати померлих на цвинтарі пластиковими букетами, кошиками, вінками.

Хто пам'ятає часи до засилля штучної ритуальної атрибутики, той погодиться зі мною. Бо скільки треба докласти праці, щоб могила виглядала доглянутою без цієї «краси», а коли йдеться не за одну, декілька чи й десяток могил, знає не кожен.

Втім, це лише на перший погляд, пластик робить нам добру послугу. Згодом пластикове сміття завдає великої шкоди довкіллю, здоров’ю та життю людей. Бо після спалювання пластикового «добра» виділяється велика кількість токсичних речовин, а їх розкладання у ґрунті триває сотні років.

Тому у багатьох містах України питання щодо використання пластикової атрибутики регулюють відповідними рішеннями місцевої влади, які повністю забороняють торгівлю штучними квітами.

Як бачимо з фото, у нас такої заборони не існує, тому і сьогодні люди продовжують продавати-купувати штучні квіти. А за якийсь час хтось буде спалювати пластиковий непотріб.

Дуже актуальним і непростим залишається питання утилізації використаних штучних квітів, вінків. В наших реаліях їх або палять, або вивозять на сміттєвий полігон. В обох випадках – це небезпека для людей і для довкілля.

 

Перед поминальними днями екологи отримують багато звернень про задимлення, яке йде від кладовищ. На порушників  складаються адмінпротоколи. Проте ситуація повторюється із року в рік, – розповідає головний спеціаліст Державної екологічної інспекції Поліського округу Ірина Дзюблик.

Екологи наголошують, що при спалюванні штучних квітів виділяються небезпечні для здоров’я людини шкідливі речовини – фенол, формальдегід, оксиди азоту й сірки, діоксини. У результаті територія навколо вогнища забруднюється у радіусі 24 кілометрів.

Люди, які перебували поруч із місцем масового спалення, наражають своє здоров’я на серйозну небезпеку. Штучний пластик також небезпечно закопувати.

 

Діоксини просочуються в ґрунт, розповсюджуються у воді, повітрі. Забруднення ґрунту діоксинами призводить до знищення майже всіх живих організмів, що мешкають в ньому, – акцентують екологи.

У всьому цивілізованому світі давно відмовились від пластикової атрибутики. 

Живі квіти та рослини, композиції з живої хвої, прикрашені сухими плодами, сухими квітами будуть виглядати куди ефектніше і ніякої шкоди довкіллю не принесуть.

Відмовитися від пластикових квітів на кладовищах закликає і Православна церква України, наголошуючи, що вони не мають нічого спільного з християнською вірою і не допоможуть спочилим в осягненні Царства Небесного.

Джерело «Державна екологічна інспекція Поліського регіону» 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Оксана Пицька

Відкрити плей-лист

Собаку по кличці Сем шукають у Рівному

Пес втік після обстрілів. Він має довгу світлу шерсть, довгі лапи та гострі вуха. Може бути в районі Віденської, Щасливого, Мототреку або Радіозаводу. Номери власників: 068-28-97-319 або 068-041-14-08

У Рівному знайшли посвідчення учасника бойових дій

У Рівному на зупинці 12 школа, знайшли посвідчення учасника бойових дій. Документ виданий, на ім'я Рогожніков Віктор Петрович. За деталями звертайтесь за номером: 099 92 60 612

У Рівному знайшли техпаспорт на прізвище Поліщук

У Рівному 1 листопада знайдено техпаспорт, в районі масив Київський. Документ виданий, на ім'я Поліщук Наталія Володимирівна. За деталями звертайтесь за номером: 096 118 5225

Більше оголошень