Верховна Рада змінила пенсійне законодавство України: що нового очікує на пенсіонерів?

5 головних змін для різних категорій отримувачів виплат

Сьогодні нардепи затвердили у другому читанні законопроєкт №4668 про зміни до законів щодо вдосконалення пенсійного законодавства. «ЗА» проголосували 352 народних обранці.

Ухвалений ними документ офіційно встановлює 1 березня як дату щорічної індексації пенсій та розширює коло осіб, яким цього дня щороку перераховуватимуть пенсії.

Які зміни передбачені законопроєктом №4668

Цим документом закріплюється право достроково йти на пенсію деяким категоріям осіб.

Зокрема, вийти на пенсію за 1,5 року до досягнення пенсійного віку можуть працівники, з якими розірвано договір через невідповідність займаній посаді або за станом здоров'я.

Також право на дострокове призначення пенсії отримають батько чи матір, які виховують дітей, хворих на важке, рідкісне захворювання, за яким не встановлено інвалідності.

Згідно з документом, збільшується і віковий поріг визначення дитини особою з інвалідністю з дитинства – з 16 до 18 років.

Крім того, встановлюється, що непрацездатними членами сім'ї також вважаються чоловік, батько чи мати, якщо вони досягли віку 65 років.

Усувається різниця у розмірах надбавок за однакову тривалість пізнішого виходу на пенсію, яка в деяких випадках відрізняється у декілька разів, залежно від часу виходу на пенсію (до або після 2004 року).

Джерело: liga.net

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень